تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

دولت‌مردی که متهم به تجاوزهای متعدد جنسی شد

به گزارش ادیان نیوز، ایندیپندنت نوشت: “لرد لئون بریتان” وزیر کشور سابق انگلیس و کمیسیونر اسبق روابط خارجی اتحادیه اروپا که پنج روز پیش فوت کرد، همزمان با عنوان شدن اتهاماتی از سوی برخی از افراد به “تجاوزهای جنسی متعدد به کودکان” متهم شد.
تام واتسون، عضو مجلس عوام انگلیس از حزب کارگر این کشور گفت که با دو نفر صحبت کرده است که ادعا کرده‌اند که از سوی بریتان مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند. یکی از این افراد به نام “نیک” ادعا کرده زمانی که پسربچه‌ای بوده است بیش از ده‌ها مورد حمله (جنسی) قرار گرفته است، ‌آن‌هم در حالی که شاهد بوده است سیاستمداران دیگری در حال آزار و اذیت جنسی تعدادی دیگر از افراد بوده‌اند.
لرد بریتان هفته گذشته و در سن ۷۵ سالگی و بر اثر سرطان درگشت. وی مکررا تمامی اتهامات مطرح علیه خود را مبنی بر آزار و اذیت جنسی دیگران و  تلاش برای سرپوش گذاشتن بر آن را به طور قاطع رد می‌کرد. دوستان و دیگر همکاران سابق وی نیز با ادای احترام به وی عنوان داشته‌اند که یک ماه آخر عمر وی به صورت غیرعادلانه‌ای لکه‌دار شده و وی مورد خطاب گوشه و کنایه‌های بسیاری قرار گرفته است.
نام وی تاکنون تنها در ارتباط با در اختیار داشتن پرونده‌ای شامل اسامی افراد متهم به کودک‌آزاری مطرح شده است، پرونده‌ای که وی اصرار داشت آن را در اختیار پلیس قرار داده است، ام هیچ کس نتوانست آن را در اسناد وزارت کشور انگلیس بیابند. این اولین باری است که یک اتهام همراه با جزئیات کامل در مورد کودک‌آزاری علیه یک عضو حزب محافظه‌کار در ملاء عام علنی می‌شود.
تام واتسون، که پیشتر وزیر دفاع این کشور بوده است در سخنانی گفته است که بر این باور است که قربانیان ادعایی از روی صداقت سخن بر زبان رانده‌اند.
واتسون – همراه با تعدادی دیگر از جمله سازمان‌های رسانه‌ای – گفته است که وی از این اتهامات آگاه بوده است اما به خاطر ترس از خدشه‌دار کردن هر فرآیند قضایی که ممکن است لرد بریتان یک روز با آن مواجه شود، تصمیم گرفته بود درباره آن سخنی نگوید. واتسون به ساندی میرور گفت: “کار من قضاوت کردن در مورد درستی ادعاهای مطرح علیه بریتان نیست. این کار برعهده پلیس است تا درباره این ادعاها تحقیق کند، همانگونه که در حال انجام این کار هستند. اما من باور دارم افرادی که در این رابطه سخن گفته‌اند صادق هستند.”
ماجرای کودک‌آزاری و تجاوز جنسی به کودکان انگلیسی از سوی مقامات ارشد دولتی این کشور طی دهه‌های ۷۰ تا ۹۰ میلادی مدتی مدیدی است که فضای سیاسی انگلیس را تحت‌الشعاع خود قرار داده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که یک پرونده مرتبط با این جرایم اتهامی که حاوی اسامی تعدادی از سیاستمداران ارشد اسبق انگلیس بوده و جزء اسناد وزارت کشور انگلیس بوده است، مفقود شده و جستجوها برای یافتن آن راه به جایی نبرده است.
منبع: تسنیم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.