تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

هشدار آیت الله مظاهری نسبت به عرفان های کاذب

به گزارش ادیان نیوز، آیت الله حسین مظاهری، از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق این هفته با اشاره به اهمیت جهاد اظهارداشت: جهاد یکی از دستورات مهم اسلام است.
وی افزود: نبرد با دشمنان در جبهه های جنگ جهاد اصغر است و جهاد اکبر مبارزه با نفس سرکش و عدم اطاعت از نفس اماره است که کاری سخت و مشکل اما با ارزش است.
آیت الله مظاهری مبارزه با نفس اماره را بسیار مهم و اساسی برای سعادت انسان دانست و تصریح کرد: در کنار واجبات دینی مانند نماز و روزه جهاد اکبر بسیار مهم تر و سخت تر است و فردی که در این جنگ پیروز شود از ثواب بالایی برخوردار می شود.
وی کنترل اسب چموش نفس اماره را سبب سعادتمندی و کسب درجات بالای دینی دانست و گفت: اگرچه مبارزه با نفس اماره سخت است اما این کار با اراده ای که  داوند به انسان داده شدنی است و نباید حرف های نمی شود و نمی توانیم را در این میدان مبارزه مطرح کنیم.خ
رئیس حوزه علمیه اصفهان بیان داشت: تلاش و مجاهدت رزمندگان ایران در جنگ ۸ ساله یک غیر ممکن را ممکن ساختند و با وجود کمبود امکانات نظامی در برابر جهانیان به جنگ و مبارزه پرداختند و انسان نیز باید مانند رزمندگان در جبهه مبارزه با نفس استقامت کند.
وی با بیان اینکه خودسازی مهمترین و سخت ترین واجب دینی است، افزود: تهذیب نفس کارکرد جدی دارد و برای ان باید زحمت کشید و با نفس مبارزه کرد.
آیت الله مظاهری با بیان اینکه فطرت، عقل و وجدان اخلاقی پیامبران درونی انسان برای رسیدن به سعادت هستند، تصریح کرد: خداوند سه پیامبر در درون انسان و ۱۲۴ هزار پیامبر نیز برای تبلیغ و سعادتمندی فرستاده و باید از این ظرفیت های استفاده کنیم.
وی ادامه داد: انسان باید به جایی برسد که خداوند یاور و کمک دهنده او باشد و اگر انسان تنها از خداوند مدد بگیرد خداوند در موفقیت و سربلندی او ملائکه را می فرستد تا در کارها او را کمک کنند.
وی خداوند را بهترین معلم اخلاق انسان دانست و گفت: راز و نیاز با خداوند و دعا کردن سبب کسب معرفت و دوستی خاص با خداوند می شود و آنگاه خداوند بهترین معلم اخلاق ما است.
آیت الله مظاهری با اشاره به اساتید عرفان های کاذب گفت: مردم نسبت به این تهدید جدی دشمن بیدار و اگاه باشند زیرا که دشمن با موضوع مهدویت و عرفان های دروغین مردم و به ویژه نسل جوان را فریب می دهد. 
منبع: شبستان
شاید دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.