زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه به گزارش ادیان نیوز، «محمدعلي الحسيني» روحاني نماي لبناني است که طي چند سال اخير با تقليد از رفتار و اقدامات سيد «حسن نصرالله» دبيرکل حزب الله لبنان، تلاش کرده که ضمن تخريب اقدامات و موضع گيري هاي حزب الله  و نصرالله، نشان دهد که همه شيعيان لبنان حامي و هوادار دبيرکل حزب الله نيستند. […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
به گزارش ادیان نیوز، «محمدعلي الحسيني» روحاني نماي لبناني است که طي چند سال اخير با تقليد از رفتار و اقدامات سيد «حسن نصرالله» دبيرکل حزب الله لبنان، تلاش کرده که ضمن تخريب اقدامات و موضع گيري هاي حزب الله  و نصرالله، نشان دهد که همه شيعيان لبنان حامي و هوادار دبيرکل حزب الله نيستند.
البته ناگفته نماند حدود يک سال پيش هم نيروهاي امنيتي لبنان موفق شدند برخي ارتباطات محرمانه «محمدعلي الحسيني» با سازمان اطلاعات اسرائيل (موساد) را کشف کنند لذا مدتي هم بازداشت و در حبس بسر برد.
وي علاوه بر اينکه تلاش کرده شکل ظاهري خود را شبيه به سيد «حسن نصرالله» کند، کيليپي هم از تعدادي نيروي جنگجوي خود را در فضاي مجازي منتشر کرده تا نشان دهد که مانند حزب الله، نيروي نظامي دارد.
او که خود را «دبيرکل مجلس اسلامي عربي» معرفي مي کند، روز گذشته در اقدامي تعجب برانگيز، پيامي به زبان عربي در صفحه شخصي خود در فيسبوک، خطاب به ملت اسرائيل منتشر کرد.
در واقع وي با اين کار تلاش کرده که از دبيرکل حزب الله لبنان که در سخنراني هاي مختلف خود صهيونيست ها را مورد خطاب قرار مي دهد، تقليد کند.
اما «محمدعلي الحسيني» در پيام خود خطاب به صهيونيست ها نوشت: ما خاخام هاي يهودي و علماي اسلام – شيعه و سني – را دعوت مي کنيم که متون ديني که به خشونت ميان اديان منجر مي شود را کنار بگذارند زيرا اين متون ديني خشونت آميز از سلاح هسته اي هم خطرناک ترند.
منبع: شیعه آنلاین