دادگاه موسس فرقه انحرافی عرفان حلقه تجدید شد

به گزارش ادیان نیوز، بنابر تعیین وقت قبلی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران، قرار بود ساعت ۱۰ صبح روز گذشته(چهارشنبه) موسس فرقه انحرافی عرفان حلقه به اتهام افساد فی الارض از طریق منحرف کردن افراد محاکمه شود.
سید محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  درباره این دادگاه گفت: دادگاه برگزار نشد و با موافقت دادگاه با درخواست استمهال، دادگاه ما به زمان دیگری موکول شد.
وی اضافه کرد: البته دادگاه درحالی تشکیل شد که هنوز موکلم را از زندان نیاورده بودند و به رغم اینکه امکان حضور وی در دادگاه وجود داشت اما از دادگاه خواستیم مهلت دهد تا برای دفاع آماده شویم.
وکیل مدافع موسس فرقه انحرافی عرفان حلقه با بیان اینکه زمان بعدی تشکیل دادگاه هنوز مشخص نشده است، گفت: متاسفانه یک سری مستندات و استفتائات در پرونده وجود دارد که به صورت نادرست استفتاء شده و مراجع نیز بر اساس استفتاء صورت گرفته پاسخ دادند.
علیزاده‌طباطبایی گفت: استفتائاتی را که قرار است مستند حکم قرار گیرد جمع خواهیم کرد و به محضر مراجع عظام می‌رویم تا تصحیح شود. ما از برخی مراجع تقلید همچون آیت‌الله نوری همدانی درباره ارتداد استفتاء کردیم که ایشان پاسخ دادند، ارتداد یعنی انکار ضروریات دین و موکل من منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست.
وکیل مدافع طاهری گفت: در جلسه امروز، همسر، دختر و برادر موکلم نیز حضور داشتند و با قاضی احمدزاده صحبت کردند.
وی پیش‌تر درباره این پرونده گفته بود: اتهام طاهری افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد بود که دادگاه آن قسمت را توهین به مقدسات دانست و حکم برای ۵ سال حبس صادر کرد. همچنین دادگاه وی را بابت پول‌های گرفته شده برای برگزاری کلاس‌ها، به‌اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع به پرداخت ۹۰۰میلیون تومان محکوم کرد. بخش دیگر اتهامات وی، فرادرمانی و دخالت در امور پزشکی بود که در این بخش نیز به جزای نقدی شش تا هفت میلیون تومانی محکوم شد که این احکام در دادگاه تجدیدنظر استان قطعی شده است.
وکیل مدافع مؤسس فرقه انحرافی عرفان کیهانی گفت: در مورد افساد فی‌الارض دادگاه پرونده را به دادسرا بازگرداند و خواست تحقیقات گسترده‌تری صورت گیرد و دیدگاه افراد قبل و بعد از جذب به طاهری بررسی شود که دادسرا اخیراً پرونده را به دادگاه بازگردانده است.
علیزاده طباطبایی توضیح داد: در ملاقات اخیری که با طاهری داشتم وی عنوان داشت که اقداماتی که یک عده به‌طرفداری انجام می‌دهند، با هماهنگی من نیست و در جریان اقداماتشان قرار ندارم و به هیچ وجه این اقدامات را تأیید نمی‌کنم.
وکیل مدافع مؤسس فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه درباره محاکمه موکلش به‌اتهام افساد فی‌الارض گفت: در ارتباط با این اتهام دلیل جدیدی در پرونده وجود ندارد و وی نیز صراحتاً عنوان کرده منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست و خودش هم قبول دارد که بعضاً برداشت‌هایی داشته که اشتباه بوده است و امیدوارم بتوانیم در دادگاه وی را تبرئه کنیم و دادگاه به همان ۵ سال حبس قناعت کند.
منبع: تسنیم 
شاید دوست داشته باشید