به گزارش ادیان نیوز، سید مهدی علیزاده‌‌موسوی در همایش منادیان توحید که با حضور جمعی از روحانیون اهل سنت و تشیع کردستان در مرکز بزرگ غرب کشور برگزار شد، اظهار داشت: تلاش‌های گسترده دشمنان اسلام برای ایجاد شکاف در بین صفوف به‌هم پیوسته مسلمانان به عنوان یک اصل مهم در رشد و تعالی این دین […]

به گزارش ادیان نیوز، سید مهدی علیزاده‌‌موسوی در همایش منادیان توحید که با حضور جمعی از روحانیون اهل سنت و تشیع کردستان در مرکز بزرگ غرب کشور برگزار شد، اظهار داشت: تلاش‌های گسترده دشمنان اسلام برای ایجاد شکاف در بین صفوف به‌هم پیوسته مسلمانان به عنوان یک اصل مهم در رشد و تعالی این دین الهی سابقه‌ای تاریخی داشته و مربوط به زمان حال نیست.
وی با بیان اینکه دشمنان اسلام از آغاز تاکنون برای جلوگیری از رشد روزافزون این دین الهی از تمام ظرفیت خود برای ایجاد اختلاف و دودستگی بین مسلمانان استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: دشمن تمام توان خود را در مسیر ایجاد خدشه در صفوف وحدت جامعه اسلامی ایران به کار بسته است.
رئیس پژوهشکده حج و زیارت کشور، جریانات تکفیری از جمله سلفی، وهابی و گروهک تندرو داعش را دست‌پرورده دشمنان اسلام خواند و بیان داشت: دشمنان همواره در تلاش هستند تا با اجرای توطئه‌های پیچیده مسلمان‌کشی راه بیندازند و با این کار ریشه‌های اصلی اسلام را مورد ضربه قرار دهند.
به گفته وی، امروز دشمنان به خوبی به این اصل مهم که وحدت و یکپارچگی مسلمانان، مهم‌ترین شاخصه حرکت رو به جلوی این دینی الهی و بی‌اثر ماندن توطئه‌های آنان علیه اسلام است، آگاه شده و از این رو تمام توان خود را برای ایجاد شکاف عمیق در بین مسلمانان به منظور فراهم‌ ساختن ظرفیت مناسب برای رشد شتابان خود به کار بسته‌اند.
وی شعله‌ور ساختن تعصبات قومی و مذهبی برای رخنه در جهان اسلام را از مهم‌ترین اهداف استکبار جهانی عنوان کرد و بیان داشت: تحکیم وحدت، همدلی و وفاق اسلامی، مهم‌ترین مولفه‌های مورد نیاز برای مقابله با توطئه و آسیب‌های دشمنان از این ناحیه است.
رئیس پژوهشکده حج و زیارت کشور افزود: با نگاهی کوتاه به برخی وقایع رخ داده در جهان اسلام به خوبی می‌توان دریافت که توطئه‌های دشمنان علیه این دین الهی، هیچگاه تمام نمی‌شود و به شیوه‌های مختلف در کشورهای اسلامی خود را نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام علیزاده‌‌موسوی با اشاره به اقدامات غیرانسانی گروهک‌ تکفیری داعش در برخی از کشورهای اسلامی افزود: ترس غرب از گسترش اسلام ناب محمدی در جهان به‌ویژه در دل اروپا از مهم‌ترین عوامل اتفاقات امروز است.
به گفته وی، امروزه رشد اسلام در غرب بیش از مسیحیت بوده و بسیاری از مردم به‌ویژه افراد روشنفکر و اندیشمند در این کشورها به دین اسلام روی آورده و این برای استکبار جهانی و دست‌نشانده‌های آن قابل تحمل نیست.
رئیس پژوهشکده حج و زیارت کشور افزود: رشد اسلام در دل اروپا موجب شده چهره شهرها نیز دگرگون شود و در کنار هر کلیسا، گنبد و گلدسته مساجد جلوه‌نمایی کنند.
حجت‌الاسلام علیزاده‌‌موسوی با بیان اینکه اسلام‌ستیزی از سوی استکبار به منظور جلوگیری از حرکت شتابان اسلام در غرب به همین منظور آغاز شد، بیان کرد: چاپ و تدوین کتاب، کشیدن کاریکاتور و زدن تهمت‌های ناروا به پیامبر رحمت و مهربانی در قالب تولید فیلم و غیره از اقدامات جهان کفر برای جلوگیری از ترویج و توسعه اسلام بوده است.
وی افزود: اجرای طرح اسلام علیه اسلام به منظور ضربه زدن به پیکره این دین الهی نیز در همین راستا از سوی دشمنان اسلام به مرحله اجرا درآمده است.
وی با بیان اینکه گروهک داعش دست‌نشانده آمریکاست و اگر کسی این تصور را داشته باشد که آمریکا مخالف و در مقابل این گروهک قرار دارد سخت در اشتباه است، گفت: اگر آمریکا در کشوری علیه داعش ورود پیدا می‌کند، تنها هدفش تضعیف آن است.
به گفته رئیس پژوهشکده حج و زیارت کشور، داعش در برخی موارد خود را در حالی پیرو اهل سنت معرفی می‌کند که بسیاری از کشتارها را در بین مسلمانان پیرو اهل سنت و شهرهای آنان انجام می‌دهد.
حجت‌الاسلام علیزاده‌موسوی در ادامه با طرح این سوال که برای مقابله با این تفکرات تکفیری باید چکار کرد، بیان داشت: شناساندن چهره واقعی تکفیری‌ها به جامعه، شناسایی و زدن ریشه و رگ‌های تکفیر در صورت مشاهده و بازگشت مسلمانان به اصل اسلام بر مبنای نگاه پیامبر رحمت و مهربانی از مهم‌ترین نیازها در این حوزه است.
رئیس پژوهشکده حج و زیارت کشور افزود: رسوخ در بین جاهلیت به منظور بهره‌گیری از ظرفیت جهل آنها در راستای تحقق اهداف امروز کانون اصلی گروهک‌های تکفیری قرار گرفته که باید مواظب باشیم.
منبع: فرقه نیوز