تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

تصاویری از وضعیت اسفناک مسلمانان میانماری در تایلند

به گزارش ادیان نیوز، منابع اطلاعاتی، تصاویری را از شرایط بد اردوگاه مسلمانان آواره میانماری در جنوب کشور تایلند منتشر کردند.
خبرگزاری “روهینگیا” میانمار در این‌باره گزارش داد، براساس تصاویر منتشر شده مسلمانان روهینگیایی در محلی بدون کمترین امکانات که با سیم‌خاردار پوشانده شده است، نگهداری می‌شوند و در انتظار فروخته شدن به قاچاقچیان انسان قرار دارند.
این خبرگزاری به نقل از یک شاهد عینی این جنایت که خواست نامش فاش نشود، نوشت: قاچاقچیان آوارگانی را که ۱۵ روز از حضورشان در اردوگاه گذشته باشد به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.
منابع خبری مطلع، از مرگ روزانه مسلمانان اسیر شده توسط قاچاقچیان انسان در سواحل تایلند خبر می‌دهند. یکی از علل اصلی مرگ این مسلمانان آواره، شکنجه وحشیانه آنان توسط قاچاق‌چیان است.
مسلمانان اسیرشده در بدترین اماکن زندانی و از ساده‌ترین امکانات زندگی محروم هستند. کمبود شدید غذا و آب آشامیدنی و شرایط بهداشتی وخیم باعث مرگ این مسلمانان شده و هر کس هم که بمیرد، جنازه‌اش به دریا انداخته شده یا در مکانی نامعلوم دفن می‌شود.
قاچاقچیان انسان بعد از ربودن مسلمانان روهینگیایی که از دست حملات بودایی‌ها و نیروهای امنیتی میانمار به سمت تایلند گریخته‌اند، از خانواده‌های آنان مبالغ هنگفتی را باج‌خواهی می‌کنند؛ اما از آنجا که این خانواده‌ها در فقر شدید به سر می‌برند، قادر بر پرداخت این مبالغ نبوده که نهایتا به شکنجه و مرگ عزیزانشان می‌انجامد.
گفتنی است قاچاق اعضای بدن مسلمانان میانماری آواره نیز به تجارتی پرسود برای قاچاق‌چیان انسان تبدیل شده است.
دولت میانمار، مسلمانان روهینگیایی را که جزء ساکنان قدیمی و اصلی این کشور هستند، مجبور می‌کند بین اعتراف به بنگالی بودن و بازداشت و زندانی شدن و زندگی در ارودگاه‌هایی با شرایط وخیم در مکان‌هایی نامعلوم، یکی را برگزینند.
مسلمانانی که بازداشت می‌شوند در معرض شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و برخی جان خود را زیر این شکنجه‌ها از دست می‌دهند.
بسیاری از مسلمانان روهینگیایی برای نجات از نسل‌کشی در میانمار مجبور به فرار به کشورهای همسایه شده‌اند؛ اما اگر بتوانند زنده از دریا و از دست قاچاق‌چیان انسان عبور کنند، در کشورهای مقصد نیز با مشکلات بسیار زیادی برای ادامه زندگی مواجه هستند.
با گذشت ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.

منبع: جبهه جهانی مستضعفین
شاید دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.