زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه به گزارش ادیان نیوز، امام جمعه مشهد در ديدار با مسئولان ستاد برگزاري اعتکاف خراسان رضوي، با بيان آسیب های تحجرگرایی در جامعه  از مجريان مراسم اعتکاف خراسان رضوي خواست نسبت به آسيب‌شناسي اعتکاف اقدام جدي کنند. آيت‌ا… سيد احمد علم‌الهدي با بيان اينکه استکبار با دو لبه تيغ تحجر و جريان سکولار قصد ضربه […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز، امام جمعه مشهد در ديدار با مسئولان ستاد برگزاري اعتکاف خراسان رضوي، با بيان آسیب های تحجرگرایی در جامعه  از مجريان مراسم اعتکاف خراسان رضوي خواست نسبت به آسيب‌شناسي اعتکاف اقدام جدي کنند.

آيت‌ا… سيد احمد علم‌الهدي با بيان اينکه استکبار با دو لبه تيغ تحجر و جريان سکولار قصد ضربه زدن به انقلاب را دارد، گفت: در اعتکاف‌ها معمولا جريان‌هاي سکولار به دليل تمايل به بي‌ديني و مشخص بودن چهره آن ها، کمتر حضور دارند اما جريان تحجر ويروسي فوق‌العاده کشنده است. وي افزود: بسياري از متحجران در جريان سفر‌هاي کربلا، از روحيه تمسک زائران به ولايت سيدالشهدا (ع) سوء استفاده و انديشه‌هاي خود را به زائران تزريق مي‌کنند. وي ادامه داد: مراقب باشيد در جريان اعتکاف‌ و در کنار «حلقه‌هاي معرفت»، حلقه‌هاي انحرافي براي جذب معتکفان شکل نگيرد، ضمن اينکه حتما در دانشگاه‌ها رصد کنيد تا از اين سفره عنايت پروردگار سوء استفاده نشود.

خطيب جمعه مشهد همچنين گفت: از مسئولان ستاد برگزاري مراسم اعتکاف امسال مي‌خواهم به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنند که از سال آينده امام جماعت مساجد نيز جزو معتکفان باشد.
منبع : فرقه نیوز