تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

نیوزویک: بسیج عراق چهارمین قدرت مهاجم جهان

به گزارش ادیان نیوز، این مجله افزود: بسیج مردمی عراق، پس از” ناوی سیلز” نیروی ویژه دریایی آمریکا و گروه نیروهای ویژه معروف روسیه به نام آلفا و تیپ ویژه “اکوکوپرا”ی اتریش، چهارمین قدرت خطرناک مهاجم به شمار می رود.
بسیج مردمی عراق که به بسیج عراق نیز معروف است، به نیروهای شبه ‌نظامی مردمی عراق که در کنار ارتش این کشور قرار دارند گفته می‌شود.
بسیج مردمی پس از افتادن موصل در سال خرداد ۱۳۹۳ (ژوئن ۲۰۱۴ میلادی) به دست نیروهای داعش در واکنش به فتوای مرجعیت عراق تشکیل شد.هدف این نیروها کمک به ارتش و نیروهای امنیتی عراق برای پاسداری از مکان‌های مذهبی و نیز مقابله با تهاجم است.
دولت عراق  بیستم فروردین ماه امسال نیروهای «بسیج مردمی» این کشور موسوم به «الحشد الشعبی» را هیئتی رسمی در کشور اعلام کرد.
نخست‌وزیر عراق دستور داد که همه نهادهای دولتی عراق، با «الحشد الشعبی» به عنوان هیئتی رسمی تعامل کنند.
طبق این دستور، هیئت «الحشد الشعبی» از این پس مستقیما زیر نظر نخست‌وزیر که فرمانده کل قوای مسلح است، اداره خواهد شد و نخست‌وزیر فرماندهی کل آن را بر عهده دارد.
منبع: العالم
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه