تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

انعکاس گسترده پاسخ ایران به گزافه گویی آمریکا

به گزارش ادیان نیوز، اظهارات اخیر سردار سلامی‌در رابطه با آمادگی ایران برای پاسخ به هرگونه تجاوز، بازتاب گسترده ای در رسانه‌های آمریکایی داشته است.
جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران  روز چهارشنبه با حضور در خبر سراسری شبکه یک سیما در واکنش به تهدید نظامی‌مقامات آمریکایی گفت: «ما به آمریکا هشدار می‌دهیم که جمهوری اسلامی‌برای جنگ‌های طولانی مدت با امکان حقیقی پیروزی، قدرت‌سازی کرده و از جنگ با آمریکا استقبال می‌کند.
دوران به کار بردن قدرت نظامی‌پایان یافته و آمریکا نباید پیروزی‌های گذشته خود بر ارتش‌های پوسیده که شبیه مانور بدون دشمن و شوی نظامی‌بود را با درگیری با ایران عزیز و اسلامی‌مقایسه کرده و دچار خطا در محاسبه و اشتباه در برآورد شوند.
به آنها هشدار می‌دهم و می‌گویم ما بیش از آنکه برای صلح، سازش و تعامل با آنها قدرت ساخته باشیم برای جنگ‌های گسترده و طولانی‌مدت با امکان حقیقی پیروزی و غلبه بر آنها قدرت‌سازی کرده‌ایم.»
پایگاه آمریکایی واشنگتن فری بیکن (Washington Free Beacon) در خبری تحت عنوان “ایران: از جنگ با آمریکا استقبال می‌کنیم” به انعکاس این خبر پرداخته و نوشت: «یک مقام ارشد نظامی‌ایران گفت که جمهوری اسلامی‌از جنگ با آمریکا استقبال می‌کند و هر پایگاه نظامی‌که جنگنده‌های آمریکایی برای تجاوز به ایران از آن برخیزند را به آتش خواهیم کشید. او گفت به خلبان‌های آن‌ها هشدار می‌دهیم که اولین پرواز آن‌ها، آخرین پروازشان خواهد بود و هیچکدام سالم باز نخواهند گشت.»
این پایگاه آمریکایی اظهارات سردار سلامی‌را با ملاقات وزیر امور خارجه آمریکا و تعدادی از نمایندگان کنگره با برخی مقامات رژیم صهیونیستی و گفتگو در رابطه با “خطر ایران” مربوط دانست.
پایگاه کریستین اگزمینز (Christianexaminer) نیز در این رابطه نوشت: «ژنرال‌های ایرانی، تهدید نظامی‌آمریکا را مسخره کرده و آن را خنده دار خواندند.»
در این گزارش آمده است: «در حالی که سناتورهای آمریکایی لایحه ای که به کنگره حق بررسی و ارزیابی توافق هسته ای با ایران را می‌دهد، تصویب کردند، ژنرال‌های ارشد ایرانی مدعی شدند در صورت بروز جنگ بین دو کشور، “غرور اسلامی” از تسلط نیروی‌های نظامی‌آمریکا بر ایران جلوگیری خواهد کرد.»
پایگاه آمریکایی دبلیو ان دی (WND) نیز با خبری تحت عنوان “ایران در مورد جنگ با آمریکا: چیز مهمی‌نیست” به انعکاس این خبر پرداخته و نوشت: «ژنرال ایرانی گفت ما خودمان را برای سناریوهای خطرناک آماده کرده ایم.»
پایگاه بلیز (Blaze) با انعکاس این خبر نوشت: «جنرال ایرانی در توصیف جنگ با آمریکا از سه کلمه استفاده کرد: “چیز مهمی‌نیست”.»
پایگاه‌های آمریکایی بریت بارت (Breitbart)، نیوز مکس (Newsmax)، الگماینر (Algemeiner)، راشا تودی روسیه (RT)، تایمز اسراییل (Timesofisrael) و … نیز این خبر با عناوین مختلف به انعکاس این خبر پرداخته اند.
منبع: جام نیوز
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه