تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

‌چتر خودکار درصحن امام علی‌(ع) +عکس

به گزارش ادیان نیوز، با تلاش کارکنان بخش فنی و مهندسی آستان پروژه نصب چترهای اتوماتیک صحن حرم مطهر امام علی(ع) مراحل پایانی خود را طی می‌کند.
 
واحد اطلاع رسانى آستان گزارش داد: مراحل پایانی پروژه نصب چترهای سایه‌بان اتوماتیک صحن حرم مطهر که توسط یک شرکت مهندسی آلمانی طراحی و ساخته شده‌اند در حال انجام است.
 
«علاء أحمد» رئیس بخش مهندسى آستان در این رابطه به واحد اطلاع رسانى آستان گفت: با تلاش کارکنان بخش مهندسى آستان اماکن نصب چترهاى سایه‌بان که توسط شرکت آلمانى (اس راش) طراحى و ساخته شده‌اند آماده شده است. 
 
پایه هاى بتونى این چتر‌ها با همکارى مؤسسه کوثر، مجرى پروزه صحن فاطمه زهرا(س) انجام شده و در حال حاضر مشغول نصب ستون‌ها هستیم.
 
رئیس بخش مهندسى آستان افزود: نمایندگان شرکت طراحى کننده این چتر‌ها در شهر نجف حضور دارند و طى چند روز گذشته طى جلسات مشترک هماهنگیهاى لازم جهت اجراى مراحل پایانى پروژه که برآورد می‌شود حدود سه ماه به طول بینجامد،چتر انجام گردید.
 
علاء کاظم در ادامه به ویژگى هاى این چتر‌ها اشاره کرد و گفت: کل پروژه شامل ۸ عدد چتر بوده که هرکدام به مساحت ۴۰۰ متر مربع بوده و ارتفاع هر کدام در حالت باز ۱۲ متر است.
 
ستون هر یک از این چتر‌ها با مرمر تزیین شده و مجهز به نورافکن هستند و مساحت سایه اى که بوسیله این چتر‌ها ایجاد خواهد شد ۱۶۰۰ متر مربع است.
 
وی خاطر نشان کرد: این چتر‌ها از لحاظ طراحى و کیفیت مطابق با چترهاى موجود در صحن مسجد النبى در مدینه منوره بوده و توسط‌‌ همان شرکت آلمانى که در مدینه این پروژه را انجام داده طراحى و اجرا می‌شوند.
منبع: ابنا
شاید دوست داشته باشید