تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

در اعیاد شعبانیه مردم را با فتنه‌های آخرالزمان آشنا کنیم

به گزارش ادیان نیوز، این مرجع تقلید امروز در جمع اعضای ستاد احیای نیمه شعبان استان قم اظهار کرد: انتظار فرج، افضل اعمال است و وظیفه همه ماست که کاری انجام دهیم تا زمینه ظهور را فراهم کند.
ایشان بیان داشتند: به دیگر سخن، در همه مراحل زندگی باید پیرو اهل بیت(ع) و دستورات الهی باشیم که انتظار سازنده برای فرج یکی از آنها به شمار می‌رود.
این مرجع تقلید با بیان اینکه در آخرالزمان فتنه‌های فراوانی بروز می کنند گفتند: به همین دلیل در روایات پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) نسبت به این مسأله هشدار داده شده تا مومنان سعی کنند تحت تاثیر این فتنه‌ها قرار نگیرند، به روشن‌گری بپردازند و دیگران را نیز هدایت کنند.
حضرت آیت‌الله نوری همدانی ادامه دادند: آگاه کردن مردم نسبت به فتنه‌های آخرالزمان یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی در مناسبت‌هایی همچون نیمه شعبان خواهد بود؛ بر اساس روایات، نگه داشتن ایمان در آخرالزمان، از نگاه داشتن آتشی در جلوی صورت سخت‌تر است.
ایشان  با اشاره به لزوم تعظیم شعائر به عنوان وظیفه‌ای اساسی برای همه مسلمانان و شیعیان خاطرنشان کرد: مهمتر از این مسأله آن است که در تقویت ابعاد اعتقادی مردم بکوشیم.
استادخارج فقه  حوزه علمیه قم با بیان اینکه امروز شاهد حمله و تجاوز عربستان سعودی به یمن هستیم عنوان داشتند: در گذشته نیز با همین فتنه، آل سعود که دارای مذهبی سلفی و تکفیری است و همه مسلمانان را کافر و کشتن آنها را واجب می دانند، خانه خدا یعنی کعبه مکرمه را در اختیار دارند و مسجد الاقصی هم در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفته به این ترتیب استکبار جهانی توانسته است دو مرکز مهم و متعلق به همه مسلمانان را در اختیار گروه‌ هایی خاص قرار دهد.
ایشان  با اشاره به جریان مسجد قطیف و کشتار شیعیان گفتند: ما این فاجعه را محکوم می کنیم و می دانیم همه اینها نقشه هایی برای سرکوب اسلام ناب است، ولی ما نیز باید چنان در مقابل آنها بایستیم که جرأت نکنند با حق و حقیقت به مخالفت برخیزند.
حضرت آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه نباید اینگونه باشد که مستکبران کشتی نجات اعزام شده از سوی ایران را بازرسی کنند یا این کشتی بارش را در دیگر کشورها تخلیه کند تصریح کردند: در حقیقت باید چنان مستحکم باشیم که هیچ کس جرأت مقابله این چنینی نداشته باشد.
این مرجع تقلید به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و افزودند: امام خمینی(ره) و ملت ایران به این دلیل که با خدای خویش عهد بسته بودند تا ریشه استکبار و صهیونیست را از جهان برکنند و به این وعده خود عمل می کردند توانستند در دوران دفاع مقدس به پیروزی برسند و حماسه هایی این چنینی خلق کنند.
استاد خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان اینکه جشن و سرور در نیمه شعبان کار خوبی است ولی لازم است قبل از آن مردم را با فتنه‌های آخرالزمان و وظایف آنها در دوران غیبت آشنا کنیم گفتند: به همین دلیل برنامه های فرهنگی و معرفتی جزو اولویت های کاری همه ما باید باشد.
ایشان با تاکید بر تلاش برای نهادینه کردن اصول اسلام ناب در جامعه عنوان داشتند: بعثت، غدیر، عاشورا، انتظار و فرج همگی در یک راستا هستند و عاشورا در حقیقت حلقه واسطه میان بعثت و ظهور محسوب می‌شود که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
منبع: حوزه
شاید دوست داشته باشید