تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

امام خمینی مبارزه با آمریکا را به مردم ایران آموخت

به گزارش ادیان نیوز، حجت الاسلام حسن المصری، نایب رییس شورای سیاسی جنبش امل لبنان در گفت‌وگویی، با تأکید براینکه امام خمینی(ره) شخصیتی بود که در قرن بیستم به تثبیت قوائد اسلام ناب محمدی (ص) در جهان پرداخت، گفت: وجهه اسلام بارها از سوی بیگانگان مورد خدشه واقع شده بود اما انقلاب امام خمینی (ره) توانست دوباره نقش اسلام را در فضای سیاسی برجسته سازد. رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران با سرنگونی حکومت طاغوتی شاه به هر ایرانی آموخت که چگونه در مقابل ظلم و تبعیض ایستادگی کند.
 وی افزود: افکار امام خمینی(ره) مکتبی است که با اتکا به آموزه های اسلام توانست مانند انبیا بت های استکبار و دیکتاتوری را در هم بشکند. غرب و شرق تلاش کردند که اسلام مطابق خواسته های خود ایجاد کنند اما مکتب امام راحل به مقابله با آن پرداخت.
 این عالم لبنانی با یادآوری تلاش‌های گسترده نظام سرمایه داری برای نفوذ در جهان اسلام در سال‌های گذشته، گفت: استکبار توانست اسلامی قلابی را در جزیره العرب پایه گذاری کند که مبتنی بر حکومت آل سعود است و هیچ نسبتی با دین حضرت رسول (ص) ندارد.
 وی با اشاره به نمونه هایی  از اسلام در ترکیه، پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس، تصریح کرد: اسلامی که به مبارزه با رژیم صهیونیستی نپردازد بدون شک اسلامی ساختگی است. اسلامی که مقابل توطئه های آمریکا نایستد اسلام آمریکایی است.
این عضو ارشد جنبش امل جریان تکفیری را خروجی دیگر اسلام آمریکایی دانست و اظهار داشت: بنده در سال ۱۹۷۳ به زیارت خانه خدا رفتم که در این زیارت به خاطر بوسیدن قبر رسول الله (ص) با برخورد نامناسب شرطه های سعودی مواجه شدم. این امر نشان می‌دهد که فکر تکفیری از آن زمان در عربستان سعودی وجود داشته است. متاسفانه سلفی گری و وهابیت به هیچ وجه اندیشه های دیگران را نمی‌پذیرند و حاضر نیستند با فکری غیر از خود کنار بیایند.
 حجت الاسلام حسن المصری انقلاب اسلامی ایران را متمایز با سایر انقلاب های دنیا خواند و گفت: امام خمینی (ره) به خوبی رژیم صهیونیستی را دشمن اول جهان اسلام معرفی کرد. تغییر سفارت رژیم صهیونیستی به سفارت فلسطین و طرح آرمان آزادسازی قدس از مهم‌ترین ویژگی های گفتمان امام خمینی (ره) بود. انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که در برابر دشمنان با دیپلماسی نرم برخورد نمی‌کند، چرا که در برابر دشمنی های رژیم صهیونیستی دیپلماسی فایده ای ندارد.
خاستگاه انقلاب امام خمینی و انتفاضه امام موسی صدر یکسان است
 وی با تشبیه سیره امام خمینی (ره) به سیره امام موسی صدر، گفت: مردم لبنان امام خمینی (ره) را به واسطه امام موسی صدر شناختند. امام موسی صدر هنگامی که در سال ۱۹۷۳ جنبش امل لبنان را پایه گذاری کرد امام خمینی (ره) به عراق تبعید شده بود و وی با پایه گذاری مقاومت اسلامی به نوعی آرمان های امام را به مردم لبنان منتقل کرد.
 این عالم لبنانی تصریح کرد: مشترکات اندیشه امام خمینی (ره) با امام موسی صدر بسیار واضح و روشن است و هردو چه در ایران و چه در لبنان خواهان ایستادگی در برابر استکبار و اشغالگران بودند؛ چرا که خاستگاه فکری این دو شخصیت بزرگوار و اهداف آنها یکسان بود.
 حجت الاسلام حسن المصری افزود: بدون شک هیچ تفاوتی بین انقلاب امام خمینی (ره) علیه مزدوران آمریکا در ایران با انتفاضه امام موسی صدر در برابر اشغالگران صهیونیست در لبنان وجود ندارد.
منبع: رسا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.