تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

افشاگری اسقف ها از سوء استفاده جنسی کشیش ها

به گزارش ادیان نیوز، پاپ فرانسوای دوم، رهبر کلیسای کاتولیک، اعلام داشت که ۱۰ ژوئن، موافقت خود را با ایجاد یک نهاد حقوقی در چارچوب دولت واتیکان، برای محاکمه استقف‌های خاطی از وظایف کلیسایی‌شان اعلام داشت.

آن نهاد اختیارخواهد داشت تا اسقف‌هایی که اطلاعات مربوط به سوءاستفاده جنسی کشیشان را پنهان و یا بر آنها سرپوش بگذارند را تحت پیگرد قرار دهد.

قربانیان سوءاستفاده‌های جنسی کشیشان، از مدت‌ها پیش خواستار رسیدگی به عملکرد اسقف‌هایی بوده‌اند که درباره این گونه اعمال کشیشان پنهانکاری و یا در صدد سرپوش گذاشتن بر آنها بوده اند .

اکنون اقدام پاپ فرانسوای دوم، پاسخ به این خواست قربانیان محسوب می شود؛ زیرا پاپ بر این باور است که افشا کردن اینگونه اقدامات از وظایف اسقف‌ها محسوب می‌شود.

نکته جالب توجه این است که جنایات جنسی مرتبط با کشیشان به حدی رسیده که دیگر بحث بر سر وجود چنین مسائلی نیست بلکه بحث بر سر این است که آیا اسقف ها باید این مسائل را افشا کنند یا خیر!
منبع : جام نیوز

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.