تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

پخش تصاویر موهن از تلویزیون هلند متوقف شد

به گزارش ادیان نیوز، تلویزیون «ان بی او» هلند قصد داشت کاریکاتورهای موهن را پخش کند که با قطع فرستنده های شبکه، به طور ناگهانی این برنامه متوقف شد.
خبرگزاری رسمی اتریش (ا ب ا) در این خصوص گزارش کرد یکی از شبکه های تلویزیونی هلند قصد داشت تصاویر اهانت آمیز مربوط به نبی اکرم (ص) را روز شنبه ساعت دوازده و پنجاه دقیقه به وقت محلی پخش کند که به طور ناگهانی پخش آن را متوقف کرد.
خیرت ویلدرز، سیاستمدار راستگرای هلندی و رهبر حزب “پی وی وی” که به داشتن افکار ضد اسلامی و مخالفت با مهاجرت مسلمانان معروف است، قصد داشت این کاریکاتورها را به ظاهر با هدف دفاع از آزادی بیان از تلویزیون هلند پخش کند.
ظاهرا برنامه پخش این کاریکاتورها در آخرین دقیقه عوض شد و او این شبکه تلویزیونی را به دلیل پخش نکردن کاریکاتورها به کارشکنی متهم کرد.
گفته شده بود که در پی اعلام نمایش این کاریکاتورها از یکی از شبکه های تلویزیونی هلند، تمامی سفارتخانه های هلند در سراسر جهان به حال آماده باش درآمده اند.
خیرت فیلدرز، رییس حزب راست آزادی در این خصوص بدون وارد کردن اتهام به کسی گفت فرستنده ها از کار افتادند.
خاطر نشان می شود که فیلدرز پیش از این برخی از کاریکاتورهای موهن را در کلیپ ویدیویی در سایت یوتیوب منتشر کرد که با سخنان کوتاه وی آغاز شد و سپس تصاویر اهانت آمیز پخش شد.
وی برای نمایش این تصاویر در پارلمان کشورش نیز تلاش کرده بود که تحرکات وی با شکست مواجه شد و پس از آن اعلام کرد که مایل است این تصاویر از تلویزیون محلی هلند پخش شود.
فیلدرز مارس ۲۰۰۸ نیز فیلمی با نام «فتنه» در ۲۶ دقیقه تولید کرد و در آن اقدام های خشونت آمیز را به قرآن کریم مربوط کرد که سبب خشم مسلمانان در سراسر جهان شد.
منبع: العالم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.