تلاش اسرائیل برای تصاحب صحرای سینا

به گزارش ادیان نیوز، پایگاه مصری نیل نت آنلاین نوشت : ساعاتی پیش سه فروند راکت از صحرای سینا در شمال مصر به سمت مناطق جنوبی اسرائیل شلیک شد. این حمله راکتی هیچ تلفاتی نداشته و ارتش اسرائیل گفته که مشغول بررسی آن است. تروریست های انصار بیت المقدس مسئولیت این حملات را برعهده گرفته اند. این گروه در حساب تویتر خود اعلام کرده اند که این اقدام به دلیل “حمایت تل آویو از ارتش مصر” صورت گرفته است.
از سویی دیگر روزنامه هاآرتص روز چهارشنبه اعلام کرده بود که مصر پس از انفجارهای شیخ زوید، از رژیم صهیونیستی درخواست افزایش نیروهای اسرائیلی در مرزهای شمالی مصر را کرده است. از چهارشنبه گذشته دست کم ۱۷ سرباز مصری و ۱۰۰ شبه نظامی وابسته به داعش در درگیری های این منطقه کشته شده‌اند.
«بنیامین نتانیاهو»‌ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با رادیو اسرائیل مدعی شد اسرائیل، مصر ودیگر کشورهای منطقه از وجود تروریست ها در امان نیستند و اسرائیل از هیچ تلاشی برای نابودی تروریست های سینا فروگذار نخواهد کرد. او گفت اسلام‌گرایان افراطی در شبه‌جزیره سینا فعال هستند و پیش از این هم سعی کرده‌اند که از این منطقه به اسرائیل حمله کنند.
کارشناسان مسائل سیاسی دراین باره می گویند که اسرائیل با افزایش نیروهای نظامی خود در مرز مصر به دنبال اشغال صحرای سینا می باشد. 
چندی پیش رسانه های مصری بیان کرده بودند که یکی از مسئولان امنیتی امریکا اطلاعات مهمی را در خصوص قرار دادهای چند میلیون دلاری بین مصر و اسرائیل افشا کرده است اما جزئیات زیادی از آن در دسترس نمی باشد.
صحرای سینا به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد، از جمله مناطقی است که همواره مورد توجه رژیم صهیونیستی بوده تا به هر نحو ممکن آن را از مصر جدا کنند. به همین دلیل این منطقه تاکنون دو بار مورد حمله و تعرض رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. بار اول در سال ۱۹۵۶ میلادی که با قطعنامه سازمان ملل نظامیان صهیونیست از آن خارج شدند و دیگر بار در سال ۱۹۶۷ میلادی که تا ۲۵ آوریل ۱۹۸۲ این منطقه تحت اشغال رژیم صهیونیستی بود تا اینکه در این تاریخ رژیم صهیونیستی با حفظ نیروهای خود در نوار مرزی «تابا» از صحرای سینا خارج شد. 
حال غرب به ویژه امریکا و متحدین عرب او در منطقه با حمایت های پشت پرده خود از تروریستها به دنبال بزرگ جلوه نشان دادن خطر افراط گرایان مسلمان برای رژیم اسرائیل می باشند تا به بهانه ناتوانی السیسی در سرکوب این تشکل‌ها و گروه‌ها زمینه حضور نظامی خویش در صحرای سینا و جدایی آن از مصر را فراهم کنند.
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید