تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

واکنش مرکز فتوای مصر به انفجار یک کلیسا در موصل

به گزارش ادیان نیوز، از پایگاه خبری الیوم السابع، این سازمان مصری در بیانیه خود با تاکید بر اینکه انهدام و انفجار کلیساها، از محرمات شرعی است که توسط گروههای تکفیری و خشونت آمیز جعل می شود، افزود: تخریب و انفجار اماکن عبادی خلاف اصول اسلام و اهداف عالیه آن است.
دیده بان فتاوای تکفیری در مرکز صدور فتوای مصر عنوان داشت: فتنه طایفه ای و درگیری های مذهبی، عنصری پویا برای تروریست های داعش است به طوری که درگیری ها و نزاع های طایفه ای بهترین فضا برای داعش به منظور سیطره بر مناطق مختلف محسوب می شود.
بیانیه این سازمان وابسته به مرکز صدور فتوای مصر در ادامه آورد: می توان گفت که درگیری های مذهبی و طایفه ای در سوریه و عراق از مهمترین دلایل حضور گروه تروریستی داعش در آنجا محسوب می شود.
این مرکز اضافه کرد: هدف قرار دادن شیعیان عربستان و کویت به منظور تحریک آنها برای ورود به جنگ با اهل سنت و در نهایت ورود در درگیری های مذهبی و جنگ های داخلی است؛ جنگ هایی که زمینه ورود داعش به آن کشورها را فراهم می کند.
منبع: شفقنا
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه