تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

محبت امام حسین(ع) به روایت کشیش اوکراینی

به گزارش ادیان نیوز، سرگئی کروک کشیش پنجاه ساله مسیحی در جریان سفر به کربلا و زیارت مرقد مطهر امام حسین(ع)  به حوزه اظهار داشت: آرزوی زیارت امام حسین(ع) و سفر به کربلا را داشتم و با همراه گروه اوکراینی تصمیم گرفتیم به کربلا سفر کنیم و با آثار دینی و تاریخی و تمدن کهن این شهر و خاطرات مربوط به سال ۶۱ هجری و فاجعه دردناک عاشورا آشنا شویم.
کروک در سخنان خود تاکید کرد: من امام حسین(ع) را دوست دارم و از نظر من امام حسین(ع) نماد انسانیت است و بزرگ مردی است که خود و اصحاب و اهل بیتش را فدای سعادت بشریت و حقوق بشر نمود.
وی افزود: بسیاری از مسیحیان اوکراین ارتباط خوبی با مسلمانان دارند و به اسلام احترام می گذارند و دوست دارند با تمدن و شخصیت های بزرگ اسلامی همچون امام حسین علیه السلام آشنا شوند و علاوه بر این به ترجمه قرآن کریم علاقه دارند تا از این طریق به تصویری صحیح و واقعی از اسلام دست یابند.
کشیش اوکراینی گفت: اکنون مسلمانان اوکراین در ساخت مساجد و انجام مراسم های دینی خود آزاد هستند و اسلام در تمام کشورهای جهان به سرعت رو به گسترش است و همین باعث شد ما به کربلا سفر کنیم تا با یکی از شخصیت های بزرگ اسلامی به نام امام حسین(ع) آشنا شویم؛ شخصیتی که جان خود و اهل بیت و یاران خود را فدای دین مقدس خویش کرد.
وی افزود: سفر گروه اوکراینی به کربلا به خاطر تاثیر شگرف این شهر بر پیروان تمام ادیان آسمانی است تا ما نیز با تاریخ و سنت ها و تمدن کهن این شهر آشنا شویم و از سوی دیگر مراقد مقدس نیز یکی از جاذبه های توریستی است که نشان دهنده عظمت دین اسلام می باشد.
کروک گفت: گروه اوکراینی پس از آشنایی با شخضیت بزرگ امام حسین(ع) و دانستن فداکاری های امام حسین و شهادت ایشان و یاران و اهل بیت ایشان در راه یاری دین جدشان و دفاع از کرامت انسان تحت تاثیر قرار گرفته اند و امام حسین را دوست دارند و از سوی دیگر استقبال گرم و صمیمانه اهالی کربلا و اخلاق نیکوی مردم این شهر نیز فوق تصور ما بوده که این نیز نشان دهنده اصول و مبانی و ارزش های والای دین اسلام است.
منبع: فرهنگ
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.