تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

خط بطلان رهبری بر یاوه‌گویی‌ها علیه رحیم‌پور ازغدی

به گزارش ادیان نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان ۱۴۳۶ _ ۲۰ تیرماه ۱۳۹۴ _ با جمعی از دانشجویان دیدار کردند.

در این دیدار یکی از دانشجویان در سخنان خود گفت: اقدامات نادری نظیر سخنرانی پیش از خطبه های استادحسن رحیم پور ازغدی نیز، که موجب جذابیت عمومی و بازگشت نماز جمعه به جایگاه حقیقی آن بود، با تنگ نظری های جناح های حاکم و مسئولین رسانه ملی و نماز جمعه متوقف شده است.

رهبر معظم انقلاب در صحبت های خود به این مهم اشاره کردند و فرمودند: اینجا اسم آوردند از یکی از برادران خیلی خوب ما که در خطبه‌های نماز جمعه صحبت میکردند؛ خیلی خوب، از ایشان، از امثال ایشان استفاده کنید، اینها را در تشکّلها بخواهید.

این در حالی بوده است که سال گذشته حسن رحیم پور ازغدی در یکی از سخنرانی‌های خود ضمن انتقاد ازهیئت های منحرف و بدعت های آشکار و پنهان آنها در دین، مراسم عزاداری برخی از این فرقه های انحرافی را تشریح کرد.

چندی بعد پخش این کلیپ در فضای مجازی موج اعتراضات را از سوی همان کسانی که انگشت اتهام به سمتشان بود به همراه داشت و این بدعت گذاران که رحیم پور آنها را “شیعه انگلیسی” و نابود کننده اسلام ناب و انقلاب معرفی کرده بود، دست به کار شدند.

در این فرقه، ترویج اسلام خنثی، با توصیه علنی مداحان و هیأت‌های مذهبی به جمع‌آوری عکس شهدا و مسکوت گذاشتن مفاهیم جهاد و شهادت و اسم نیاوردن از شهیدان، دنبال می شود.

گفته می‌شود که یکی از شروط این جریان در کمک‌هایشان به هیأت‌های مذهبی سخن نگفتن از شهید و شهادت می‌باشد. همچنین اعضاء وابسته به این جریان در سخنرانی‌های خود هیچ نامی از امام و رهبری نبرده و سکوت نسبت به سرنوشت انقلاب اسلامی، جنایات گروه های تکفیری، اشغالگران غربی و جنایات رژیم صهیونیستی را به موضعی فعال و تاثیرگذار ترجیح می‌دهند. البته در هیات هایی که از کمک مالی این جریان بهره مند شوند، دفاع از قمه زنی و تبلیغ برای آن مرجع تقلیدشان هم جزء شروط است.

انحراف این فرقه تکفیری تنها به این موارد خلاصه نمی شود. آنان با اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی نیز سر ستیز دارند و در تحریفی آشکار از ماهیت شیعه که در پیوند دین و سیاست معنا می شود، اسلام را منهای سیاست و مساوی سکولاریسم تبلیغ می کنند. البته که نفع این کار برایشان کوتاه کردن دست فقها از حکومت است. همانها که هر روز در رسانه هایشان مورد هتاکی و بی حرمتی قرار می گیرند چون مانع ازاین هستند نقش روحانیت شیعه فقط روی منبر تعریف شود.

به طور مثال این طیف، عزاداری شیعه را در مراسمات مجعول و شنیعی چون قمه زنی و راه رفتن روی خار و… تعریف می کنند و با وجود ادعای حمایت و دستگیری از مسلمانان در ماجرای سوریه و حتی پیش تر در جریان مبارزات شیعیان لبنان علیه اسراییل سکوت اختیار کرده و سید حسن نصرالله و مقاوت لبنان را تکفیر می کنند.

اما این در حالی بود که سخنان رحیم پور ازغدی از سوی منابع اصلی این فرقه ها تحریف شد و به اسم وی در فضای مجازی منتشر شد.

چندی بعد این استاد دانشگاه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن افشاگری در راستای ماهیت این افراد گفت: « بنده حرف‌هایی را زدم که عده‌ای جاهل و عده‌ای که اسلام‌شان اسلام آمریکایی و تشیع لندنی است درباره آن جنجال به راه انداختند. به جای آن که حرف‌ها را به طور کامل از صداوسیما پیگیری کنند تکه‌های گزینش شده‌ای از آن حرف ها را در شبکه‌های ماهواره ای پخش کردند. ۹۰ درصد هیأت‌های ما برای خدا و به عشق اباعبدالله کار می کنند … اما مجالسی هست که آبروی شیعه را می برد که ان شاالله ریشه این هیأت ها خشک شود»

رحیم پور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران در ۲۳آبان ماه به موضوع اسلام آمریکایی و تشیع لندنی پرداخت و برخی از حرکاتی که در هیئات مذهبی اتفاق می افتد را به شدت مورد انتقاد قرار داد وی در بخشی از سخنان خود گفت: الان آهنگ های مبتذل و لهوی در برخی هیأت ها خوانده می شود و آهنگ های جاز و رپ و راک در برخی هیأت ها راه انداخته اند. قلاده به گردن می اندازند و عوعو می‌کنند. در همین مشهد این کار را کردند. می خواندند: کنم عوعو دهم دست ولایت و جمعیت دو دقیقه عوعو می کنند. می خوانند که یک تکه استخوان امشب بس است ما را. ذکر اباعبدالله(ع) وسط صدای سگ. در هیأت ها لخت می شوند و تلوتلو می خورند و می خوانند: ما گر ز سر بریده می ترسیدیم/ در محفل عشاق نمی رقصیدیم. رقص خون در بدر و خیبر بود. رقص خون شهادت عباس (ع (بود که فرمود : والله ان قطعتموا یمینی انی احامی ابداً عن دینی. شما اصلاً درد دین ندارید.

وی حتی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران به تاریخ ۲۶ دی ماه اظهار داشت‌: روی ستاد نماز جمعه فشار بسیار زیادی است که روایات اقتصاد بازار و امثال آن خوانده نشود و حرف‌های ملوس در نماز جمعه بزنید؛‌ممکن است بنده دیگر در نماز جمعه سخنرانی نکنم، اما اگر به شما گفتند نماز جمعه‌ای را برگزار کنید که درباره فتنه و فساد اقتصادی و شیعه انگلیسی در آن حرفی زده نشود، بدانید که آن نماز جمعه دیگر نماز جمعه نیست.

پس از این سخنان موج اعتراضات برای ایجاد تحولات جدی در نمازجمعه‌ها و جلوگیری از سخنرانی‌های وی در دانشگاه و انعکاس آن در رسانه ملی، در سراسر کشور ایجاد شد.

اما بر کسی پوشیده نیست که تأثیرگذاری سخنرانی‌های قابل فهم رحیم‌پورازغدی و روشنگری‌های وی نسبت به نقاط تاریک و مغفول‌مانده و تبیین مسائل مهم جامعه خشم و غضب برخی گروه ها را برانگیخت که نکته قابل اهمیت در این مقطع مبتنی بر این است با بیان صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی در اینباره، تخریب های صورت گرفته علیه رحیم پور ازغدی ناکام ماند.
منبع : بلاغ

شاید دوست داشته باشید