سید بزرگواری که با تذکر به زن بدحجاب نابینا شد / عکس

 به گزارش ادیان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدباقر میردامادی، مدیر مدرسه علمیه حاج ابوالفتح و نماینده آیت الله نوری همدانی در تهران، در درس اخلاق مسجد و حسینیه همدانی های تهران اظهار داشت: یکی از سفارشات امیرالمومنین علی (ع) به فرزندانش و همه بشریت عمل به امر معروف و نهی از منکر است.
 
وی با بیان اینکه این فریضه اینقدر مهم و باعظمت است که بسیاری از بزرگان برای اقامه و احیای آن جانشان را فدا کرده اند، خاطرنشان کرد: در صدر اسلام مسلمانی به نام مالک بن نویره تنها به جرم اینکه از حق دفاع کرد و در برابر بزرگترین منکر تاریخ یعنی غصب خلافت امیرالمومنین علی (ع) قیام کرد به شهادت رسید. وی روزی خطاب به خلیفه اول گفت آیا از خدا نمی ترسی که حق علی را غصب کردی بعد از این ماجرا خلفای اول و دوم تصمیم گرفتند برای اینکه اشخاص دیگر جرات نکنند نسبت به غصب خلافت اعتراض کنند مالک بن نویره را بکشند. مالک از این ماجرا باخبر شد، شبانه از مدینه خارج و در روستایی سکونت کرد. خلفای اول و دوم بعد از اطلاع از این ماجرا ۱۰۰ تن از اراذل مسلح را به بهانه اخذ مالیات نزد مالک فرستادند و چون او از دادن مالیات به آنها خودداری کرد شبانه او را کشتند و اینگونه جلوه دادند که او از فرمان خلیفه تمرد کرد و به همین دلیل کشته شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی با اشاره به اینکه گناه مالک دفاع از حق و اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود و به همین دلیل به شهادت رسید، خاطرنشان کرد: بسیاری از پیشوایان و بزرگان دین در طول تاریخ به جرم دفاع از حق کشته یا مجروح شدند.
وی افزود: چند سال پیش حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی از علمای تهران به زن بدحجابی گفت چرا در جمهوری اسلامی که صدها هزار نفر برای ایجاد و تداومش شهید یا جانباز شدند با این وضعیت در خیابان ظاهر می شوی؟ بعد از این سخن مردی که همراه آن زن بدحجاب بود به آقای مصطفوی حمله و چشم او را نابینا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفوی
نماینده آیت الله نوری همدانی در تهران با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین فریضه های اسلام است، گفت: امام معصوم (ع) فرمودند: تمام دستورات دین در برابر امر به معروف و نهی از منکر مانند یک قطره در برابر دریاست.
منبع: شبستان
شاید دوست داشته باشید