آرزوی مرگ برای ملت ایران! / فیلم

به گزارش ادیان نیوز، یکی از مهمترین وظایف رسانه ها، صداقت و امانت در بیان وقایع و استفاده از نگاه سازنده و مفید در انتشار اخبار است.

وقتی به رسانه های تندرو مخصوصا رسانه های منتسب به وهابیت می نگریم نه تنها کوچکترین سنخیتی با این رسالت رسانه ها نمی یابیم بلکه در بسیاری از موارد این رسانه ها مسیر ایجاد تفرقه و توهین و تحقیر را در پیش گرفته اند.

در میان شکبه های فارسی زبان ماهواره ای، شبکه نور که منابع اصلی مالی اش از عربستان تامین می شود اخیرا طی یک برنامه ای با حضور یکی از همین افراد تندرو پارا از اهانت به یک فرقه و مذهب خاص فراتر گذاشته و ملیت ایرانیان را مورد اهانت قرار داد.

“محمد السعیدی”  مهمان این شبکه  که با عنوان “استاد دانشگاه مکه” در این برنامه حضور پیدا کرده بود در جمله ای عجیب آرزوی مرگ ملت ایران را می کند و مدعی می شود: “ایران باید محو شود!”

نکته حائز اهمیت این است که این سخن توهین آمیز کارشناس سعودی مورد تایید و تشکر مجری و کارشناس شبکه نور قرار گرفته و از آن به عنوان “سخنان وزین” تعبیر می کند!

گفتنی است این سخنان، واکنش های بسیاری را در بین همه اقوام و مذاهب ایران در پی داشته است و سبب شده سابقه این شبکه های منتسب به داعش و گروه های افراطی که از منابع غیر مردمی تغذیه می شوند دوباره زنده شود و مخالفت های مردمی را در پی داشته باشد. شبکه هایی مثل کلمه و نور و وصال حق که به ظاهر به زبان فارسی پخش می شوند و باید حداقل به ملیت خود وفادار باشند ولی خیانت ها و دشمنی های بسیاری را به ایران و ایرانی فارغ از هرمذهب و آئینی داشته اند.

منبع : جام نیوز

شاید دوست داشته باشید