تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مراسم «تبرک آب با روغن مقدس» در کلیسای سرکیس مقدس / تصاویر

به گزارش ادیان نیوز، طبق گفته‌ یکی از کشیش‌های کلیسای سرکیس مقدس، روغن تبرک یافته قبل از به صلیب کشیدن و عروج حضرت مسیح (ع) وجود داشته شده است. در آن زمان زن گنهکاری با خرید روغنی گران‌قیمت پاهای حضرت عیسی را با آن غسل داد و این روغن از آن زمان توسط حواریون حفظ شد.

پس از عروج حضرت مسیح (ع)، حواریون با درست کردن روغن‌های جدید و مخلوط کردن آن با روغن قدیم، زمانی که برای موعظه مردم به چهار گوشه جهان می‌رفتند، آن را با خود همراه داشتند و بین کلیساهای مختلف برای انجام غسل تعمید، تطهیر کلیسا و متبرک شدن مردم در شهرهای مختلف تقسیم می‌کردند.

این روغن که امروزه در بیروت نگهداری می‌شود هر هفت سال با روغن جدید ترکیب می‌شود و با برگزاری آئینی بین کلیساهای ارامنه در سراسر جهان تقسیم می‌شود. این روغن از ۴۰ تا ۴۹ گونه گیاه مانند خردل، زیتون و شنبلیله درست می‌شود.

در این مراسم که صبح جمعه در کلیسای سرکیس مقدس در تهران با حضور اسقف اعظم ارامنه، سبوه سرکیسیان برگزار شد، نخست مراسم عشای ربانی، سپس تبرک آب با روغن مقدس و در پایان یادبود دعا برای آرامش روح رفتگان توسط اسقف اعظم ارامنه برگزار شد. در انتها نیز ارامنه حاضر در کلیسا برای تبرک و سلامتی بیماران از آب تقدیس شده با روغن نوشیدند.

مراسم تبرک آب با روغن مقدس

مراسم تبرک آب با روغن مقدس

مراسم تبرک آب با روغن مقدس

منبع : ایسنا

شاید دوست داشته باشید