زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه به گزارش ادیان نیوز، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، به پیروانش توصیه کرده تا به پناه‌جویان مهاجر به اروپا پناه دهند، ولی لهستان به عنوان کشوری که اکثر مردم آن کاتولیک هستند اعتقاد چندانی به عمل کردن به گفته فرانسیس ندارد. یاروسلاو گوین از سیاستمداران برجسته کاتولیک لهستان گفت: «نظر پاپ فرانسیس درباره پناه دادن […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به گزارش ادیان نیوز، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، به پیروانش توصیه کرده تا به پناه‌جویان مهاجر به اروپا پناه دهند، ولی لهستان به عنوان کشوری که اکثر مردم آن کاتولیک هستند اعتقاد چندانی به عمل کردن به گفته فرانسیس ندارد.
یاروسلاو گوین از سیاستمداران برجسته کاتولیک لهستان گفت: «نظر پاپ فرانسیس درباره پناه دادن به مهاجران غلط است. ما به هیچ وجه نباید مسلمانان را بپذیریم.»!!! حتی سخنگوی مؤسسه خیریه کاتولیک «کاریتاس» نسبت به پذیرفتن مهاجران اظهار تردید کرد.
خاطر نشان می شود دیروز شنبه در لهستان یک گروه حدود ده هزار نفره علیه مهاجران و پذیرش مسلمانان در کشور دست به تظاهرات زدند. گروه دیگر که حدود چند صد نفر بودند در حمایت از مهاجران راهپیمایی کردند.
۸۷٫۵% مردم لهستان طبق آمار سال ۲۰۱۱، مسیحی کاتولیک هستند. 
منبع:  رسا
بمب خوشه ای آمریکا در یمن