تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

سوریه ۴۰ تانک «تی۹۰» از روسیه تحویل گرفت

به گزارش ادیان نیوز، به نوشته پایگاه خبری روزنامه الدیار، اخیرا یک کشتی روسی حامل ۴۰ تانک پیشرفته «تی۹۰» به ساحل طرطوس سوریه رسیده که قرار است این تانک‌ها در اختیار ارتش سوریه قرار گیرد.
 
بنا به این گزارش، تعداد بیشتری از این نوع تانک‌ها قرار است در روزها و هفته‌های آینده به سوریه فرستاده شود تا تعداد تانک‌های «تی ۹۰» ارتش سوریه به ۵۰۰ فروند برسد و این برای اولین باری است که ارتش سوریه ۵۰۰ تانک «تی۹۰» در اختیار خواهد داشت.
 
به نوشته الدیار، هنگامی که ارتش سوریه ۵۰۰ تانک «تی۹۰» در اختیار داشته باشد، مطمئنا قوی‌ترین نیرو در صحنه نبرد خواهد بود و علاوه بر این سربازانی نیز همراه تانک‌ها حضور خواهند داشت که به همراه خود موشک ضد زره «کورنت اس» دارند.
 
این روزنامه لبنانی ادامه می‌دهد: ۱۰۰۰ توپ ۱۸۰میلی متری نیز برای تجهیز نیروی زمینی در اختیار ارتش سوریه قرار خواهد گرفت و همچنین سه گردان سرباز نیز برای استفاده از این سامانه توپخانه‌ای در نظر گرفته خواهد شد.
 
روسیه از روز چهارشنبه گذشته، با درخواست بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و تأیید پارلمان روسیه، عملیات هوایی خود علیه تروریست‌ها را آغاز کرده است و روز پنج‌شنبه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تا کنون ۵۰ جنگنده و بالگرد به روسیه اعزام شده و این تعداد در افزایش خواهد یافت.
 
روسیه، دولت دمشق را تنها نیرویی می‌داند که می‌تواند علیه تروریسم در سوریه مبارزه کند؛ بنابراین تصمیم گرفته است تا علاوه بر بمباران هوایی مواضع داعش، جیش‌الفتح و احرار الشام، تجهیزات توپخانه‌ای نیز در اختیار ارتش سوریه قرار دهد.
منبع: فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.