تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اخراج یک کشیش همجنس‌باز به دلیل اقدام علیه واتیکان! / تصویر

به گزارش ادیان نیوز، واتیکان یک کشیش لهستانی را بعد از مصاحبه با یک روزنامه و اعتراف به همجنس‌باز بودن از سمت خود برکنار کرد.
مونسیگنور کریستوف چارامسا در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی کوریر دلا سِرا (Corriere della Sera) ضمن اعتراف به همجنس‌باز بودن خود، از واتیکان خواست تا موضع خود را در برابر این مسئله تغییر دهد!
وی با برگزاری یک کنفرانس خبری در رستورانی در شهر رم قصد داشت یک راهپیمایی و تظاهرات در برابر واتیکان برپا کند که ساعاتی قبل از موعد مقرر، آن را لغو کرد.
واتیکان گفته است که برکناری چارامسا ربطی به اظهاراتش درباره وضعیت شخصی‌اش ندارد اما مصاحبه و برنامه‌ریزی برای تظاهرات “اشتباه فاحش و غیرمسئولانه” بوده است.
وی در این مصاحبه گفت: “زمان آن است که کلیسای اعظم چشم‌های خود را روی کاتولیک‌های همجنس‌باز بگشاید و بفهمد راه‌حلی که به آنها ارایه می‌کند غیرانسانی است!”
روزنامه ایندیپندنت (independent) در این باره نوشت: از نظر کلیسای کاتولیک همجنس‌گرایی جرم نیست؛ ولی اعمال همجنس‌بازانه گناه می‌باشند.
منبع: جام نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.