تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

خوردن گوشت گاو بهانه هندوهای تندرو برای قتل مسلمانان در هند

به گزارش ادیان نیوز، قتل یک مسلمان با شایعه‌ خوردن گوشت گاو توسط هندوهای تندرو، احساسات ضد مسلمانان این کشور را افزایش داده است.
«نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در دیدار از آمریکا، موفق به دریافت تعهدی از شرکت مایکروسافت برای ارائه اینترنت کم‌هزینه برای پانصد هزار روستای این کشور شده است  تا به جامعه جهانی نشان دهد که وی خواستار یک “هند دیجیتال” در منطقه است.
مودی در حالی خواستار تبدیل هند به یک کشور دیجیتال است که مردم یکی از این روستاها چند روز پیش شاهد قتل یک مسلمان بی‌گناه به اتهام خوردن گوشت گاو بودند.
مردم «بیسارا» روستایی در ۵۰ کیلومتری «دهلی‌نو» پایتخت هند زمانی شاهد قتل یک مسلمان بی‌گناه شدند که یک گروه تندروی هند «محمد اخلاق» ۵۰ ساله را به قتل رساندند.
این نخستین اقدام هندوها علیه مسلمانان نیست بلکه رسانه‌های این کشور اغلب پر از چنین حوادثی است.
مقامات دولتی هند همواره رفتار تبعیض آمیز گروه‌های تندرو علیه مسلمانان را یک حادثه عنوان می‌کنند که ساعاتی بعد فراموش می‌شود.
خوردن گوشت گاو برای بسیاری از هندوها که ۸۰ درصد جمعیت هند را با ۱.۲۵ میلیارد نفر تشکیل می‌دهند حرام است اما نه برای ۱۷۵ میلیون مسلمانی که برخی از آنها به بهانه خوردن گوشت گاو در این کشور کشته می‌شوند.
هندوها علاوه بر گاو، مار را نیز می‌پرستند.
نارندرا مودی نخست‌وزیر کنونی هند که پیش از این سروزیر ایالت «گجرات» بود؛ مسئول درگیری‌های خونین هندو و مسلمان در سال ۲۰۰۲ میلادی در این ایالت اعلام شده است.
دولت آمریکا سفر نارندرا مودی را به همین دلیل ممنوع اعلام کرده بود اما پس از روی کارآمدن در سال ۲۰۱۳ میلادی، واشنگتن این ممنوعیت را لغو کرد.
گفته می‌شود که بیش از ۲۰ هزار نفر در درگیری‌های ایالت گجرات کشته شدند که بیشتر آن‌ها نیز مسلمان بودند. 
منبع: سراج ۲۴
 
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.