تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

گروه‌های تکفیری در حال تبلیغ در ایران هستند‎

به گزارش ادیان نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در انتهای درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اینکه دو گروه از انسان‌ها مسیر اشتباه را انتخاب کرده‌اند، اظهار کرد: گروهی از انسان‌ها که به ظاهر عبادت می‌کنند و گروهی دیگر عالمانی که به علم خود عمل نمی‌کنند.
 
وی افزود: طلابی که معمم می‌شوند، فعالیت‌هایشان در جامعه سنگین‌تر از افراد دیگر می‌شود و باید ضوابط و قوانین را رعایت کنند، زیرا مردم به اخلاق و منش طلاب توجه ویژه دارند.
 
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه نادان ضرری به دیگر افراد جامعه نمی‌رساند، گفت: افرادی که عالم هستند با عمل نکردن به علمشان به جامعه آسیب می‌رسانند.
 
آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: در ایام ماه محرم باید طلاب به نشر و ترویج فرهنگ عاشورایی بپردازند و برای یک روحانی هیچ امری مهمتر از تبلیغ دین نیست.
 
وی با اشاره به اینکه طلاب باید به تبلیغ بروند، گفت: امروز دشمنی با دین اسلام بیش از گذشته شده است و از همین رو هر روز شاهد برخی جنگ‌ها در کشورهای اسلامی هستیم.
 
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: برخی از افرادی که آلت دست دشمنان و کشورهای غربی هستند را باید از مسیر گمراهی نجات بدهیم و در همین راستا باید طلاب شبهات موجود در میان جوانان را شناسایی و به آنها پاسخ صحیح و قاطع بدهند.
 
آیت‌الله سبحانی بیان کرد: امروز به دلیل تبلیغات گروه‌های تکفیری جوانان ممکن است وارد گروه‌های تکفیری و وهابی شوند، امروز گروه‌های تکفیری و وهابی در ایران در حال تبلیغ هستند، باید مراقب باشیم تا جوانان به دلیل عدم آگاهی وارد این گروه‌ها نشوند.
منبع: فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.