تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تهدید ترکیه به قطع واردات گاز از روسیه

به گزارش ادیان نیوز، رئیس جمهور ترکیه با تشدید تنش ها با روسیه بر سر بحران سوریه هشدار داد در صورتی که  لازم باشد واردات گاز از روسیه را قطع خواهد کرد.
 
رجب طیب اردوغان که عازم سفری رسمی به ژاپن شده گفت: نمی توانیم وضعیت فعلی را بپذیریم، توضیحات روسیه درباره نقض های حریم هوایی ترکیه متقاعد کننده نیست.
 
وی افزود: مکان های دیگری برای تامین گاز طبعیی وجود دارد و کشورهای دیگری برای ساخت راکتور هسته ای وجود دارند. جنگنده های روس طی روزهای اخیر دوباره حریم هوایی ترکیه را نقض کردند، روسیه از هفته گذشته عملیات هوایی گسترده ای علیه مواضع داعش در سوریه آغاز کرده است.
 
ترکیه در سال ۲۰۱۳ سفارش ساخت اولین راکتور هسته ای خود را به شرکت دولتی روس اتم داد.
 
اردوغان اعلام کرد: ما بزرگترین مصرف کننده گاز روسیه هستیم و از دست دادن ترکیه ضرر بزرگی برای مسکو خواهد بود. در صورت نیاز ترکیه می تواند گاز طبیعی خود را از مکان های مختلفی تامین کند.
 
ترکیه بیش از ۶۰ درصد از گاز مصرفی خود را از روسیه دریافت می کند، این کشور همچنین سالانه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز از ایران وارد می کند.
منبع: تسنیم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.