خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

هشدار آیت‌الله مجتهد شبستری نسبت به تحرکات تشیع لندنی در مجالس حسینی

به گزارش ادیان نیوز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عصر امروز در دیدار با انجمن‌های اسلامی ناحیه ۵ مساجد تبریز، با اشاره به اینکه نصرت دین خدا عامل سعادت انشان در دنیا و آخرت می‌باشد، اظهار داشت: خداوند مقرر داشته که نصرت دین الهی و احیای امر خداوند، از طریق خود مردم صورت گیرد تا آنان دین خداوند را یاری کنند.
وی افزود: نصرت دین الهی، با ۳ راه نصرت زبانی، مالی و جانی امکان‌پذیر است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به نصرت زبانی و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: در طول تاریخ، عده‌ای جاهل با توهین به انبیای الهی درصدد انحراف مسیر حق بودند، ولی این بزرگان هرگز از مسیر الهی جدا نشدند.
وی افزود: اگر فریضه واجب نماز چند جوان فدای عزاداری مستحب برای سیدالشهداء(ع) می‌شود، باید مأدبانه به این جوانان تذکر دهیم.
آیت‌الله مجتهد شبستری، با اشاره به موضوع نصرت مالی و ضرورت کمک به تمامی محرومین در سراسر جهان، خاطرنشان کرد: موارد نصرت مالی فراوان است، اما در شرایط کنونی وضعیت مسلمانان در یمن و سوریه بسیار اسفناک می‌باشد.
وی افزود: کمک به جبهه مقاومت و مردم مظلوم در این مناطق، اولویت دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به فداکاری مسلمانان صدر اسلام برای عزت این دین، اظهار داشت: در ۸ سال دفاع مقدس چه جوانان رعنایی در راه دین خدا فدا شدند و آخرین سردار این قافله، سردار شهید حسین همدانی بود.
وی افزود:امروز فرمان رهبر معظم انقلاب بر پوشیدن لباس نظامی و نبرد نیست اما باید با نصرت زبانی و مالی، دین خدا را یاری کنیم.
آیت‌الله مجتهد شبستری، با اشاره به دوری هیأت‌های عزاداری حسینی از اقداماتی همچون قمه زنی، اظهار داشت: باید پیرو ائمه اطهار(ع) باشیم و از ابداع و ترویج هرگونه بدعتی که اهل بیت(ع) بدان راضی نیستند، اجتناب ورزیم.
وی افزود: اصول عزاداری باید منطقی و شرعی بوده و مورد رضایت صاحب الزمان(عج) باشد.
امام جمعه تبریز، با هشدار نسبت به تحرکات تشیع لندنی در مجالس حسینی، خاطرنشان کرد: این فرد در قم با همکاری برادرش در اروپا، ۱۶ شبکه مذهبی را تاسیس کرده اند که بر خلاف اصول اسلامی، قمه‌زنی و بدعت‌های دیگر را ترویج می‌کنند.
وی افزود: این قرائت، زمینه تفرقه اکنی در میان مجالس عزاداری را ایجاد می‌کنند.
منبع: نسیم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.