تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کاهش محبوبیت نتانیاهو با شروع انتفاضه سوم

به گزارش ادیان نیوز، نظرسنجی شبکه دوم تلویزیون عبری نشان می دهد که محبوبیت نتانیاهو به میزان ۱۵ درصد تنزل کرده است. در مقابل حمایت از آویگدور لیبرمن، صهیونیست افراطی و رهبر حزب راستگرای “اسرائیل خانه ما” ظرف یک هفته از ۲۲ درصد به ۲۹ درصد رسیده که به عقیده ناظران بیانگر افزایش رویکرد افراط گرایی در داخل رژیم صهیونیستی است.
براساس این نظرسنجی ۷۲ درصد از صهیونیستها از عملکرد نتانیاهو در مقابله با موج سوم انتفاضه ابراز نارضایتی کرده اند و لیبرمن را برای رهبری رژیم در این مقطع از زمان و سرکوب انتفاضه مناسب دانسته اند.
لیبرمن، یکی از سران افراطی صهیونیست است که از ۳۱ مارس ۲۰۰۹ وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس در کابینه نتانیاهو بود. او سوم ماه مه ۲۰۱۵ با استعفا از کابینه رژیم اشغالگرخواستار اتخاذ مواضع افراطی تری در سرزمین های اشغالی شد و اعلام کرد که در کابینه نتانیاهو شرکت نخواهد کرد.
نظرسنجی جدید نشان می دهد که محبوبیت رئیس حزب “خانه یهودی” نفتالی بینیت از ۱۷ درصد به ۱۱ درصد تنزل کرده است. گواینکه محبوبیت گابی اشکنازی، نوزدهمین رئیس ستاد مشترک ارتش اشغالگر قدس به ۹ درصد رسیده است.
اراضی فلسطین اشغال شده از اوایل ماه جاری در پی تجاوزات مکرر صهیونیست ها به مسجد الاقصی، عرصه درگیریهای شدید فلسطینی ها با نیروهای اشغالگر شده و دهها مورد حمله با چاقو و شلیک گلوله در آن به وقوع پیوسته است.
در این زد و خوردها، هفت اسرائیلی به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر مجروح شده اند که بیانگر بروز ناامنی بیشتر برای صهیونیستهاست.
دست کم ۴۲ فلسطینی هم در این درگیریها به شهادت رسیده و بیش از هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شده اند.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.