تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ژنرال سلیمانی حلب را آزاد می‌کند!/ نیروهای سپاه قدس به پیش!

به گزارش ادیان نیوز، روزنامه واشنگتن پست (washingtonpost) در یادداشتی مدعی شد که ایران در حال پشتیبانی از نیروهای دولتی سوریه و دیگر گروه‌های مقاومت در این کشور برای عملیات علیه تروریست‌های داعش است.
واشنگتن پست در این یادداشت نوشت: “‌ یک فرمانده ارشد ایرانی حمله به شهر حلب را فرماندهی می‌کند. نیروهای استفاده شده در این حمله متشکل از شیعیان ایرانی، لبنانی و عراقی است که نشانه افزایش حضور ایران در سوریه است.”
این روزنامه مدعی شد که این فرمانده کسی نیست جز سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و دلیل این ادعای خود را عکس منتشر شده از وی در نزدیکی شهر حلب اعلام کرد: ” او هزاران شبه نظامی شیعه را در عملیات بازپس‌گیری شهر حلب هدایت می‌کند.”
”  یگان‌های کتائب حزب‌الله عراق نیز ۱۰۰۰ سرباز به این عملیات ارسال کرده‌اند. این پشتیبانی‌های جدید موقعیت بشار اسد رئیس جمهور سوریه را، که نیروهای محاصره شده‌اش تا قبل از کمک هوایی روسیه در حال از شکست خوردن بودند، تقویت میکند.”
واشنگتن پست با اشاره به آزادسازی سلسله روستا‌های اطراف حلب در روزهای اخیر نوشت: ” نیروهای ارسالی کتائب حزب‌الله همگی جزو یگان ویژه این گروه هستند که تجربه جنگ با نظامیان آمریکا در عراق را دارند. نیروهای تحت حمایت ایران اما در شهر الرمادی در عراق بخاطر حضور سنی‌ها در استان الانبار از خطوط مقدم دور نگه داشته‌اند.”
” از زمان آغاز حملات هوایی روسیه به مواضع شورشیان در حلب، تروریست‌های داعش از این فرصت استفاده کرده و از شمال به این شهر نزدیک می‌شوند؛ در حالی که نیروهای دولتی نیز از جنوب آن را تحت محاصره قرار می‌دهند. “
این روزنامه آمریکایی به نقل از سخنگوی جنبش حزب‌الله عراق نوشت: ” برای ما فرقی ندارد که در عراق بجنگیم یا سوریه، ما آن را یک جبهه می‌دانیم زیرا با یک دشمن مبارزه می‌کنیم. ما پیروان [آیت‌الله] خامنه‌ای هستیم و برای حفظ اماکن مقدسه می‌جنگیم.”
وی با اشاره به صحبت‌های سردار سلیمانی به نقل از وی گفت:‌ ” راه آزادسازی موصل از حلب می‌گذرد. این که همگی ما باهم در برابر یک دشمن می‌جنگیم، یک راز نیست. سردار سلیمانی از ما خواسته بود تا این نیروها را به حلب برای آغاز عملیات اعزام کنیم که تحت نظارت خود او انجام خواهد گرفت.”
واشنگتن پست در پایان نوشت که سلیمانی کسی است که نیروها و گروه‌های مقاومت را هماهنگ می‌کند و بر اجرای عملیات مختلف در عراق و سوریه نظارت مستقیم دارد.
این درحالی است که بیش از سه هفته است جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش روسیه به درخواست بشار اسد عملیات هوایی کوبنده، دقیق و موثری را علیه مواضع تروریست‌ها و شورشیان را سوریه آغاز کرده‌اند که بنابر اعلام وزارت دفاع روس‌ها، بیش از ۴۰ درصد پایگاه‌های داعش در این حملات از بین رفته است.
نیروهای ارتش سوریه نیز با حمایت‌های هوایی جنگنده‌های سوخو، از روی زمین عملیات گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری مناطق تحت تصرف تروریست‌ها آغاز کرده‌اند که بیشتر بخش‌های غربی این کشور آزاد شده و پیشروی‌ها به سمت شرق و شمال آن آغاز شده است.
منبع: جام نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.