تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کمپین”حسین کیست” در کشورهای خارجی

به گزارش ادیان نیوز، کلمه محرم واژه ای است که شیعیان را به یاد غربت ابا عبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش می اندازد.
 
درباره این ماه روایات و احادیث مختلفی از ائمه و پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (ص) نقل شده است. پیامبر عظیم الشان اسلام در رابطه با محرم می فرمایند: 
 
 “براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤ منان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود.
  
 
 
فعالان گروه “حسین(ع) کیست؟” همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) با برگزاری مراسم‌ های مختلف، یاد این امام همام را گرامی داشتند.
 
سازمان مردم‌نهاد “حسین کیست؟” به همت تعدادی از جوانان لندنی در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرده و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه، آلمان، نروژ، استرالیا، نیجریه، کویت، لبنان، هند و پاکستان در حال فعالیت است.
 
اعضای این سازمان سعی دارند تا با اجرای برنامه‌های متنوع مانند اطعام بی‌خانمان‌ها و ایتام، اهداء خون، امور خیریه، کمک به قربانیان حوادث طبیعی، تبلیغات خلاقانه و… افراد بیشتری را با امام حسین(ع) و فلسفه عاشورا آشنا کنند. 
  
این کمپین در حال حاضر سایتی در اختیار دارد که داستان زندگی امام حسین (ع) و وقایعی که بر وی و یاران با وفای آن حضرت برای مقابله با ظلم و ستم بر آنان گذشت آشنا کنند.
 
این سایت از زمان افتتاح خود هزاران بازدید کننده از بیش از ۳۰ کشور جهان داشته است و توانسته توجه افراد بسیاری را به خود جذب و افراد علاقه مند را به گسترش این کمپین دعوت کند.
تاکنون افراد بسیاری در سراسر جهان به صورت داوطلبانه به فعالیت در این کمپین پرداخته اند و سعی کرده اند تا با کمک رسانی به افراد نیازمند پیام واقعی امام حسین (ع) را به گوش همگان برسانند.
 
 
  
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.