تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انتقاد مقتداصدر از مقامات مصر برای بستن مسجد امام حسین علیه السلام

به گزارش ادیان نیوز، “مقتدا صدر” این اقدام مسوولان مصری را شبیه اقدامات صهیونیست ها در بستن درهای بیت المقدس در برابر مسلمانان دانست.
رهبر جریان صدر عراق تصریح کرد: شتاب مسوولان مصری برای بستن مسجد موسوم به “رأس الحسین (ع)” در برابر محبان آن حضرت، آغازی بر پایان نظام حاکم بر این کشور خواهد بود، همان طور که این واقعه در عراق در دوره صدام حسین معدوم نیز رخ داد.
مقتدا صدر از شیوخ الازهر خواست تا مانع از اینگونه اقدامات در مصر شوند و افزود: این رفتار مقامات مصری در واقع به منزله دروازه‌ای است که از آن تروریسم به مصر بازمی‌گردد.
گفتنی است اداره اوقاف قاهره وابسته به وزارت اوقاف مصر روز پنجشنبه ۳۰ مهر ماه ( ۲۲ اکتبر) با صدور بیانیه ای درآستانه تاسوعا و عاشورای حسینی مسجد امام حسین (ع) در قاهره را بست.
اداره اوقاف قاهره با اعلام بسته شدن این مسجد تا پایان مراسم عاشورا، هشدار داد که با هرگونه اقدامی در برابر این دستور مقابله خواهد شد. این اداره دلیل بستن مسجد امام حسین (ع ) را جلوگیری از انجام مراسمی اعلام کرده است که در اسلام سندیت  ندارد.
منبع: العالم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.