تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

بازداشت ۵۲ قمه زن در شهرستان آباده

به گزارش ادیان نیوز، اخبار رسیده از شهرستان آباده حاکی از آن است که ۵۲ تن از شهروندان این شهر که در روز عاشورا اقدام به قمه زدن کرده بودند، بازداشت شده اند.
در همین راستا «محمد مهدی جمالی» دادستان آباده، با بیان اینکه برای ۵٢ نفر از افراد شاخص قمه ‌زن در شهر بهمن‌ آباده احکام تعلیقی صادر شده، ‌گفت: جریمه نقدی، تبعید و شلاق در انتظار کسانی است که موازین اسلامی را رعایت نمی‌کنند و به قمه زنی می ‌پردازند.
او با بیان اینکه قمه‌ زنی از نظر قانونی جرم محسوب می‌شود، بیان کرد: متأسفانه انجام این عمل در سال‌های گذشته در شهرهای صُغاد و بهمن از توابع شهرستان آباده چهره نامطلوبی از این دو شهر ارائه داد و موجب شد قلب بسیاری از مردم متدین این شهرها و شهرستان آباده جریحه‌دار شود و دشمنان ما هم در آن سوی مرزها از این موضوع برداشت سوء و به نفع خود کردند.
جمالی، دادستان آباده، درباره برگزاری مراسم قمه‌ زنی در شهر بهمن در امسال هشدار جدی داد و با بیان اینکه مجازات متخلفان به مراتب شدیدتر از سال گذشته خواهد بود، گفت: هر شخصی اقدام به قمه‌ زنی در ملأعام کند، دستگیر و بلافاصله به یک‌ سال حبس محکوم و سایر احکام نیز برای وی اجرا می‌ شود.
 منبع: شیعه آنلاین
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.