تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

گروهک جیش الاسلام آماده آشتی ملی است

به گزارش ادیان نیوز، «عمر اوسی» نماینده کُرد پارلمان سوریه تأکید کرد که ورود روس‌ها به حل بحران سوریه سبب شده است که گروه‌های تروریستی حاضر در این کشور شکست‌های بسیاری را متحمل شوند.
شکست‌های تروریست‌ها سبب شده است عناصر تروریستی «جیش الاسلام» در غوطه شرقی دمشق اعلام آمادگی کنند که وارد روند آشتی ملی شوند.
وی در جریان دیدار با قبایل و عشایر عراق تأکید کرد، با تغییر وضعیت میدانی به سود ملت سوریه امید آن می‌رود که روند حل و فصل مشکلات شتاب بیشتری داشته باشد.
«نزار العبیدی» رئیس هیئت عراقی نیز ابراز امیداواری کرد که دمشق و بغداد در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش به یک «همگرایی مشترک» برسند.
اوسی پس از این دیدار در جمع روزنامه‌نگاران از فراهم‌سازی مقدمات نشست احتمالی گسترده‌ عشایر سوریه و عراق خبر داد که هدف از آن طرح‌های آشتی ملی خواهد بود.
از سوی دیگر، «ناجی الزبیدی» که یکی از اعضای هیئت عراقی است تأکید کرد که اعضای این هیئت نخستین افراد داوطلب برای خدمت‌رسانی به سوریه هستند و آماده‌اند که لباس نظامی ارتش سوریه را به تن کنند.
منبع: خبرگزاری فارس
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.