به گزارش ادیان نیوز، خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد: در حالی که جامعه جهانی اخیرا تلاش‌های دیپلماتیک خود را برای حل بحران سوریه افزایش داده است، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در دیدار با «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم آلمان اولویت اول را مبارزه با تروریسم در سوریه خوانده است و سپس گفتمان سیاسی.   «دیمیتری پسکوف» سخنگوی […]

به گزارش ادیان نیوز، خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد: در حالی که جامعه جهانی اخیرا تلاش‌های دیپلماتیک خود را برای حل بحران سوریه افزایش داده است، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در دیدار با «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم آلمان اولویت اول را مبارزه با تروریسم در سوریه خوانده است و سپس گفتمان سیاسی.
 
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌‌جمهوری روسیه، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «ما خاطرنشان می‌کنیم که در حال حاضر اولویت اول، همانگونه که پوتین در دیدار با گابریل تصریح کرد، مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در سوریه است پس از آن می‌توان درباره حل و فصل سیاسی سخن گفت. اقدام مخالف این ایده، متاسفانه بی‌فایده و غیرمنطقی است.»
 
روسیه از اول ماه سپتامبر جاری، عملیات نظامی علیه تروریست‌ها در سوریه را به درخواست نظام دمشق آغاز کرده است.
 
مقامات ارشد روسیه از جمله رئیس‌جمهوری این کشور بارها تأکید کرده‌اند که مشارکت روسیه به پشتیبانی هوایی از نیروهای سوریه محدود می‌‌شود و عملیات زمینی در کار نخواهد بود.
منبع تسنیم