تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

شناسایی پیکر سه مفقود دیگر حادثه منا

به گزارش ادیان نیوز، سعید اوحدی گفت: در مجموع باید وضع ۵۷ نفر از زائران ما در عربستان روشن شود که از این تعداد ۳۳ نفر افرادی هستند که از آن ها اطلاعی در دست نداریم.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود‌: امیدواریم در روزهای آینده تشریفات قانونی انتقال پیکر سه زائر شناسایی شده به کشور انجام شود.
اوحدی با اشاره به اینکه فردا برای حضور در کمیته مشترک عازم عربستان می شود گفت: موضوع اول این جلسه که دوشنبه برگزار می‌شود پیگیری وضعیت ۳۳ زائری است که تا این لحظه اطلاعی از آن ها نداریم.
وی ادامه داد: همچنین در این جلسه موضوع پیکرهایی که بدون مجوز جمهوری اسلامی در عربستان دفن شده اند پیگیری می شود.
اوحدی گفت: با هماهنگی پزشکی قانونی، DNA زائران مفقود و دفن شده از بستگان درجه یک آن ها گرفته شده است و ما فایل DNA ها را فردا همراه خود به عربستان خواهیم برد.
وی با بیان اینکه انتظار داریم کنسولگری عربستان در تهران برای کارشناسان پزشکی قانونی نیز ویزا صادر کند افزود: امیدواریم در کنار فایل های DNA که همراه می بریم، پزشکان پزشکی قانونی نیز همراه ما باشند تا کار تعیین وضع زائران مفقود تسریع شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.