اسرائیل و تکفیری‌ها، هدفشان ایجاد فتنه و جنگ داخلی در لبنان است

به گزارش ادیان نیوز، سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود گفت: سخنان امشب من درباره دو انفجار تروریستی در برج البراجنه است که ده‌ها شهید و زخمی به جا گذاشت‬.
 
نصرالله افزود: در ابتدا با توجه به حادثه ای که دیشب در پاریس اتفاق افتاد، لازم می‌دانم به صورت رسمی اقدام تروریستی به وقوع پیوسته در پایتخت فرانسه را محکوم کنم. این جنایتی بود که داعش مرتکب شد.
 
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد، داعش همواره در منطقه ما ملت‌های ما را به خاک و خون می‌کشد و لبنان یکی از همین کشورهایی است که ملت آن گرفتار تروریسم هستند و از این رو ملت لبنان بهتر از هر کسی می توانند درک کنند که مردم فرانسه چه کشیده‌اند.‬‎ از این رو، بر خود لازم می‌دانیم این واقعه دردناک را محکوم کرده و آرزو کنیم که داعش و داعشی‌ها نابود شوند‬‎.
 
سید حسن نصرالله با اشاره به حادثه تروریستی برج البراجنه ادامه داد: لازم می‌دانم برای شهدای حادثه تروریستی برج البراجنه دعای مغفرت و و طلب رحمت الهی کنم و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت کنم‬. برای بازماندگان این حادثه هم آرزوی صبر و بردباری می‌کنم به خانواده‌های شهدا هم اعلام می کنم به شما هم تسلیت می‌گویم و احساس درد شما را حس می‌کنم از خداوند متعال برای شما صبر و بردباری و تحمل مسئلت می‌کنم و آرزومندم که خداوند بهتر پاداش صابران رابه شما عنایت کند‬‎.
 
 دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: اکنون باید بگوییم که داعش به صورت حتمی مسئول اقدام تروریستی در برج البراجنه است، جنایتی که شبکه های داعش مرتکب شدند و بازداشت شدگانی که نزد دستگاه های امنیتی هستند، به ارتباط خود با داعش اعتراف کردند‬. آنچه که واضح است، این است که دو فرد انتحاری وجود داشتند و اسامی‌ که از سوی رسانه‌ها در آن روز اعلام شد، به هیچ عنوان صحت نداشته است. تاکنون، موفق شدند تنها هویت یکی از دو فرد انتحاری را به صورت کامل مشخص کنند و آن شخص تبعه کشور سوریه است، اما هویت فرد انتحاری دوم، تا کنون مشخص نشده است، اما نشانه‌های موجود حکایت از آن دارد که وی نیز تبعه کشور سوریه است.
 
وی با اشاره به دستگیری تعدادی از تروریست‌ها گفت: خبر مهم‌تر آن  است که بخش اطلاعات و امنیت کل لبنان موفق شده است افراد مزدوری را دستگیر کند. هم اکنون عناصر اساسی مرتبط با جنایت برج البراجنه در اختیار بخش اطلاعات هستند و این موفقیت، تنها حقیقت ماجرا را فاش نکرده، بلکه این امر توانست راه را به روی جنایات و عملیات مشابهی که ممکن بود در روزها و هفته های آتی رخ بدهد، بست. تا این لحظه در بین بازداشت شدگان، هیچ تبعه فلسطینی وجود ندارد و بازداشت‌شدگان همه تبعه سوریه و لبنان هستند. اعضای این شبکه تروریستی از آپارتمان‌های متعددی در بیروت استفاده کرده‌ اند و یکی از این آپارتمان‌ها در داخل اردوگاه برج  البراجنه واقع بود و این واحد ‌اپارتمانی از سوی نیروهای امنیتی لبنان مورد حمله قرار گرفت و گروه‌های ذیربط در داخل اردوگاه با نیروهای امنیتی کاملا همکاری کردند.
 
نصرالله با اشاره به اهداف دشمنان از انفجارهای تروریستی در لبنان گفت: یکی از مهمترین اهداف دشمن، ایجاد فتنه در لبنان است فتنه‌ای در تمام سطوح، هنگامی که این  انفجارهای تروریستی رخ داد، شمار زیادی از مردم شهید شدند و در آن موقع خبرهای فرضی درباره اسامی‌ای تروریست‌های انتحاری اعلام شد و اعلام کردند که بین این اسامی، افراد فلسطینی و تبعه سوری وجود دارند. هدف از این مسئله در وهله نخست، ایجاد فتنه میان لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها بود تا از این طریق، بتوانند در اردوگاه‌های فلسطینی‌ها، فتنه ایجاد کنند و برای مردم ما در جنوب و منطقه بقاع مشکل ایجاد کنند.
 
دبیرکل حزب الله گفت: اکنون می‌توانم بگویم به لطف و برکت بیداری عمومی و هوشیاری مردم، و به برکت چنین محیطی که مورد حمله هم واقع شده، ملت لبنان به صورت کلی موفق شده‌اند این هدف دشمنان و این فتنه را خنثی کنند. مواضع محکومیت و مواضع جدی‌ای که از سوی برادران فلسطینی ما، خواه در گردان‌های مقاومت و خواه در جریان‌های فلسطینی درباره این واقعه اعلام شد و نیز اقدام ساکنان اردوگاه‌های فلسطینی و نخبگان فلسطینی که این واقعه را محکوم کردند در جهت خنثی سازی این فتنه بسیار کارساز بود.
 
نصرالله با اشاره به اهداف پشت پرده اسرائیل برای لبنان گفت: باید همواره، این مسئله را در ذهن و در گوش و در برابر چشممان داشته باشیم که اسرائیل و تکفیری‌ها، هدفشان ایجاد فتنه و جنگ داخلی در لبنان است که از این طریق هم به اسرائیل خدمت خواهد شد و هم به اهداف  داعش کمک می‌کند، و تمام تکفیری‌ها از آن سود می‌برند.
 
وی افزود: خطاب به فلسطینی‌ها در اردوگاه ها می‌گویم به ویژه گروه‌های فعال فلسطینی، آنها برای کمک به کنترل اوضاع تا جایی که امکان دارد باید نقش خود را ایفا کنند؛ چرا که معمولا سرویس های امنیتی لبنانی وارد اردوگاه های فلسطینی نمی‌شوند‬‎. همچنین لازم است و ضرورت دارد که بخواهیم و اعلام کنیم که کمک‌های بین المللی به لبنان برای کمک به اردوگاه‌ها و گرو‌ه‌های فلسطینی در چارچوب کمک‌های بشردوستانه و معیشتی از آنها ادامه یابد ‬‎و فقط به بررسی‌ها و نتیجه‌گیری‌های امنیتی بسنده نکنیم و باید آن زمینه‌ای که می‌تواند مشکل ایجاد کند از بین ببریم تا محیط مناسب برای فراهم شدن بستر تروریستی ایجاد نشود.‬‎ هر آنچه را که درباره برادران فلسطینی گفتم درباره برادران سوری هم منطبق است نباید به آوارگان سوری تعرض شود و لو آنکه کسانی از این آوارگان در این ماجراهای تروریستی دست داشته باشند‬.
منبع: العالم
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید