ضرورت پرهیز از اقدامات فرقه‌ای و تفرقه‌اندازانه در پیاده‌روی اربعین

به گزارش ادیان نیوز، حجت‌الاسلام محسن الویری، عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در آستانه اربعین حسینی(ع) با اشاره به اینکه مشخص نیست توفیق حضور در مراسم اربعین را به دلیل کسالت داشته باشد یا خیر، عنوان کرد: حرف درباره اربعین و پیاده‌روی زیاد است و در چند جمله نمی‌گنجد.
وی در ادامه افزود: اصلی‌ترین نکته‌ای که باید به زوار امام حسین (ع) پس از التماس دعا گفت، این است که اثربخشی اربعین در گرو رعایت پاره‌ای ملاحظات است که شاید مهم‌ترین آن‌ها در شرایط کنونی «توجه به آرمان‌های امام حسین (ع)» باشد.
حجت‌الاسلام الویری با تأکید بر اینکه آرمان اصلی امام، اصلاح امت پیامبر (ص) بود، توضیح داد: بنابراین از هر نوع حرکت و اقدام تنگ‌نظرانه و تفرقه اندازانه و سیاست زده، جزئی‌نگر و فرقه‌ای در این مراسم و این پیاده‌روی جلوگیری و به شدت پرهیز کنیم.
این عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) اظهار داشت: این تفکر و توهم که بخواهیم عکس‌هایی فرقه‌ای و تفرقه‌اندازانه نصب کنیم، شعارهای عجیب و غریب بدهیم که مثلا تصور کنیم در این صحنه ما پیروز هستیم، دقیقا همین تفکر نقطه شکست ما به حساب خواهد آمد، بنابراین از هر اقدام نادرستی در این مراسم پرهیز کنیم چرا که دشمنان این روزها چشمشان به ماست تا همین مراسم‌ را نیز به عنوان اقدامی علیه ما استفاده کنند.
وی در پایان یادآور شد: در نهایت از همه زائران امام (ع) التماس دعا دارم و می‌خواهم که تمام تلاششان تنها به زیارت و عبادت امام حسین(ع) باشد تا خداوند نیز این زیارت‌ها را ره‌توشه آخرتمان کند.
منبع: فارس
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.