به گزارش ادیان نیوز، شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد: “رجب طیب اردوغان،” رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در مراسم افتتاح چند پروژه در استان بایبورت گفت: گروه داعش در «جبل الترکمان» در حومه لاذقیه حضور ندارد و دلیلی ندارد که روسیه این منطقه را هدف قرار دهد. خطرها از […]

به گزارش ادیان نیوز، شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد: “رجب طیب اردوغان،” رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در مراسم افتتاح چند پروژه در استان بایبورت گفت: گروه داعش در «جبل الترکمان» در حومه لاذقیه حضور ندارد و دلیلی ندارد که روسیه این منطقه را هدف قرار دهد. خطرها از همه طرف ما را احاطه کرده است. 
 
اردوغان گفت دلایل و مدارک موثقی درباره دست داشتن شرکت های روسی در فروش نفت داعش به نظام اسد وجود دارد(!!!). به روسیه توصیه می کنیم که با آتش بازی نکند. به هیچ کس اجازه نخواهیم داد به امنیت ملی ما آسیب وارد کند. اجازه نخواهیم داد هیچ اقدام تروریستی انجام شود. وی افزود برخی تلاش کردند مشکل ایجاد کنند اما با شکست مواجه شدند. 
 
رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد احتمالا در زمان برگزاری اجلاس سران در پاریس برای بررسی وضع آب و هوای کره زمین، با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار خواهد کرد. 
 
وی گفت این کشور عمدا جنگنده روسیه را سرنگون نکرده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران