تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

سبک جدید مسلمان چینی برای ترویج اسلام

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «العین»؛ «موسی یوسف» که ۳۰ سال سن دارد و در رشته علوم اسلامی در دانشگاه اردن مشغول به تحصیل است، به‌منظور دفاع از دین اسلام و تصحیح چهره این دین که اخیرا مورد هجمه همه جانبه به‌ویژه در چین قرار گرفته، کتابخانه‌ای در زمینه منابع و مصادر اسلامی در این کشور تأسیس کرده است.
وی با هزینه شخصی خود کتاب‌ها و مراجع اسلامی را از اردن جمع‌آوری و آن‌ها را به چین می‌فرستد.

 به گفته «موسی یوسف»، مسلمانان در چین از دسترسی به منابع اسلامی محروم هستند و دولت اجازه تأسیس کتابخانه‌ اسلامی برای پیروان اسلام را نمی‌دهد.
این جوان مسلمان چینی در ادامه، تحصیل در رشته علوم اسلامی در دانشگاه اردن و کمبود منابع اسلامی در کتابخانه‌های چین را از انگیزه‌های خود برای تأسیس این کتابخانه عنوان کرد و گفت: فکر تأسیس این کتابخانه برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ میلادی به ذهن من خطور کرد و به همین منظور مکانی را در منزل خود برای این کتابخانه اختصاص دادم تا یک مرجع اساسی در زمینه کتب اسلامی برای علمای مسلمان و امامان مساجد چین باشد و اکنون بسیاری از علما برای استفاده از منابع اسلامی به این کتابخانه مراجعه می‌کنند.
وی افزود: برای تأسیس این کتابخانه با چالش‌های بسیاری مواجه شدم، از جمله این مشکلات، ممنوعیت منابع اسلامی در چین که امکان دسترسی و حمل آنها را سخت می‌کند، همچنین، هزینه حمل و نقل این کتاب‌ها در برخی مواقع سه‌برابر هزینه خرید خود کتاب است. اما من برای محقق ساختن رؤیای خود تا زمانی که خداوند منان یاری کند، ادامه خواهم داد.

این جوان مسلمان چینی در ادامه گفت: این کتابخانه اکنون در حال گسترش است و روزانه بسیاری از متخصصان و ائمه مساجد از آن بازدید می‌کنند، اما در نظر دارم در آینده این کتابخانه را به صورت مجزا و در مکانی مستقل تأسیس کنم و این یک آرزو برای تمامی مسلمانان چین است.
منبع: ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.