تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

توصیه نخست‌وزیر انگلیس به زنان مسلمان

به گزارش ادیان نیوز، مهاجرانی که نتوانند زبان خود را ارتقا دهند احتمالا از انگلیس اخراج می‌شوند. دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس قصد دارد طرحی ۲۰ میلیون پوندی برای کمک به زنان جامعه مسلمان برای ارتقای مهارت‌های زبانی اختصاص دهد.
کامرون در مقاله‌ای برای تایمز بر لزوم خاتمه “تحمل منفعل” و شیوه‌هایی که موجب می‌شود بسیاری از زنان مسلمان با تبعیض و انزوا روبرو شوند، تاکید کرد. با اجرای این طرح، آن دسته از کسانی که خود را با شرایط وفق ندهند، اخراج می‌شوند. کامرون گفت که فقدان همبستگی اجتماعی برخی از جوامع مسلمان در انگلیس موجب تسریع روند افراطگرایی و همچنین “اقدامات وحشتناکی” چون ازدواج اجباری می‌شود.
براساس آمار دولتی، ۱۹۰ هزار زن مسلمان در انگلیس زبان انگلیسی را کم و یا اصلا متوجه نمی‌شوند. به گفته کامرون در حال حاضر کسانی هستند که با اندک دانشی از زبان انگلیسی وارد بریتانیا می‌شوند و هیچ الزامی به ارتقای آن نمی‌بینند. وی افزود: اما الان می‌گویم که اگر شما مهارت زبانی خودتان را تقویت نکنید، این مساله روی اقامت شما تاثیر می‌گذارد.
با این حال سخنان کامرون با انتقاداتی از جانب بارونس وارسی، از اعضای سابق کابینه انگلیس مواجه شد. وی ارتباط زبان‌آموزی با مساله مقابله با افراطگرایی را زیر سوال برد. وارسی در پیامی توئیتری گفت: چرا تنها زنان مسلمان باید فرصت یادگیری زبان داشته‌ باشند؟ چرا نباید این شامل تمام کسانی شود که در انگلیس زندگی می‌کنند و انگلیسی بلد نیستند؟
منبع: ایسنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.