به گزارش اديان  نيوز، حجت‌الاسلام محمدصادق کفيل پيش از ظهر امروز در همايش استاني نماز در اراک اظهار داشت: احياي نماز زمينه ساز ظهور منجي عالم بشريت است، چرا که نماز بازدارنده انسان از گناه، خطا و بدي‌ها است و زماني که انسان از بدي‌ها به دور باشد، در صف ياران امام زمان (عج) قرار […]

به گزارش اديان  نيوز، حجت‌الاسلام محمدصادق کفيل پيش از ظهر امروز در همايش استاني نماز در اراک اظهار داشت: احياي نماز زمينه ساز ظهور منجي عالم بشريت است، چرا که نماز بازدارنده انسان از گناه، خطا و بدي‌ها است و زماني که انسان از بدي‌ها به دور باشد، در صف ياران امام زمان (عج) قرار گرفته و همواره براي ظهور آقا دعا مي‌کند.
وي بر لزوم احياي نماز در جامعه تاکيد و تصريح کرد: پنج نکته کاربردي در احياي نماز بايد مورد توجه قرار گيرد که نخستين راهکار تبيين فرهنگ نماز در جامعه است.
مدير مرکز تخصصي نماز افزود: تبيين فرهنگ نماز در جامعه از ضروريات است، همه بايد بيش از آنکه نمازخوان باشند، نمازگزار باشند.
کفيل توجه به دغدغه تبليغي نماز را از ديگر راهکارهاي احياي نماز دانست و خاطرنشان کرد: نخستين رسالت و دغدغه همه انبيا مبلغ بودن براي نماز است که مي‌طلبد ما نيز به عنوان مسلمان اين دغدغه را داشته و براي احياي نماز تبليغ کنيم.
وي همچنين خواستار توجه بيش از پيش مديران دستگاه‌هاي اجرايي به موضوع نماز شد و گفت: مديران دستگا‌ه‌هاي اجرايي بايد جايگاه خاص و ويژه‌اي براي اقامه نماز در نظر داشته باشند و به اقامه نماز اول وقت در دستگاه خود حساس بوده و توجه کنند.
مدير مرکز تخصصي نماز اظهار کرد: کسي که نماز را ضايع کند به حق خدا تعرض کرده است و چنين افرادي به راحتي مي‌توانند به حق‌الناس تعرض کنند.
کفيل با بيان اينکه ارائه راهکارهاي علمي به منظور احياي نماز در جامعه ضروري است، افزود: مديران ادارات و مدارس با توجه کردن به نماز اول وقت مي‌توانند مبلغ خوبي براي کارکنان و دانش‌آموزان باشند.
وي بيان داشت: متأسفانه امروز وضع خانواده و آمار طلاق و اختلافات خانوادگي به دليل بي‌توجهي به نماز است و بايد از ظرفيت کارشناسان ديني در راستاي کاهش اين معضل استفاده شود.
مدير مرکز تخصصي نماز اظهار داشت: آگاهي‌بخشي به فرزندان در زمينه اهميت نماز موضوع مهمي است که توجه به آن مي‌تواند نقش بسزايي در اقامه و احياي نماز در جامعه داشته باشد.
کفيل بر لزوم بهره‌گيري از ظرفيت رسانه‌هاي شنيداري، نوشتاري و ديداري و استفاده از ظرفيت ادارات در زمينه احياي نماز تاکيد کرد و ادامه داد: يکي از مسائل مهمي که در احياي نماز نبايد از آن غفلت شود پرداختن به توسعه و ساخت و ساز مساجد است.
وي با اشاره به اينکه مسجد بيمه‌کننده ابدي افراد است و همه بايد به نماز اول وقت توجه کنند، گفت: با سياست‌هاي تشويقي مي‌توان تارکين نماز را به سمت نماز سوق داد.
مدير مرکز تخصصي نماز خاطرنشان کرد: نماز هواپيماي پرواز است، انسان براي رسيدن به رشد و کمال بايد به نماز اهميت ويژه‌اي دهد.  
کفيل با اشاره به انتخاب استان مرکزي به عنوان استان محوري در زمينه معرفي شخصيت امام حسن عسکري (ع) گفت: انتخاب اين استان به عنوان استان محوري معرفي امام حسن عسکري (ع) فرصت بسيار ارزشمندي در زمينه معرفي اين امام بزرگوار به همگان است که بايد از آن بهره برد.
منبع: فارس