تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

توزیع رایگان قرآن در آمریکا

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه خبری «CAIR»، شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگ‌ترین سازمان حاملی حقوق مسلمانان آمریکا، اقدامات مختلفی برای مقابله با افزایش احساسات ضداسلامی در این کشور آغاز کرده است.
شعبه اوکلاهمای شورای روابط اسلامی آمریکایی در این راستا نسخه‌های قرآن کریم را به صورت رایگان در بین مردم توزیع کرده است تا خود به صورت مستقیم با اسلام و کتاب آسمانی مسلمانان آشنا شوند.
این طرح پیش‌تر در برخی شهرهای آمریکا جرا شده بود.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی علاوه بر توزیع این قرآن‌ها، با انتشار ویدئوی کوتاهی از پیروان همه ادیان و فرهنگ‌های آمریکا خواست تا به جای اسلام‌هراسی، عشق را منتشر کنند.
در این ویدئو، یک زن جوان مسلمان می‌گوید: اجازه ندهید که نفرت شما را تضعیف روحیه کند؛ زیرا عشق بسیار بیشتری در جهان وجود دارد.
گوینده این ویدئو همچنین با نقل‌قول جمله‌ اریک اشنایدرمن، دادستان عمومی ایالت نیویورک در نامه‌اش خطاب به شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، می‌‌گوید: این کشور بر اساس یک اصل واحد و آرمانی بنا شده و آن «عدالت همگانی در لوای قانون» است.
در این ویدئو همچنین کلیپ صوتی یک تماس تلفنی با شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی برای رد گفتمان اسلام‌ستیزانه در آمریکا که توسط دونالد ترامپ و دیگر شخصیت‌های سیاسی رواج یافته است، پخش می‌شود و از همه مردم آمریکا درخواست می‌شود که موضع محکمی علیه سخنان نفرت‌آمیز اتخاذ کنند.
منبع: ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.