تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تکفیری ها جاهلانی هستند که زمینه علمی و فقهی ندارند

به گزارش  ادیان نیوز، دکتر کمال هلباوی پیش از ظهرامروز در «همایش بین المللی خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز؛ مسئولیت جهان اسلام» که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه این اجلاس خطر جریان های ظالمانه تکفیری را برای امت اسلام نشان می دهد، اظهار داشت: به فرمایشات آیت الله العظمی مکارم شیرازی با دقت گوش فرا دادم و مطالب معظم له بسیاری از محورها را در برداشت که باید نصب العین قرار دهیم.
وی افزود: امروز جریان های تفکیری به عنوان خطر روشن برای جهان و سخن از استراتژی ها بسیاری از کتب را پر کرده است اما نیاز به حمایت های بیشتر داریم و باید عقلانیت و حکمت را به کار ببریم.
این عالم مصری با بیان این که امروز خطر تکفیر فراوان است و روز به روز افزایش دارد، افزود: پیشنهاد می کنم کمیسیون های کاری در همه کشورهای اسلامی و غربی متشکل از علمای اسلام راه اندازی شود.   
هلباوی با بیان اینکه تکفیری ها جاهلانی هستند که در همه نقاط دنیا حضور دارند و زمینه علمی و فقهی ندارند، گفت: پیشنهاد می کنم گروه های فکری و اندیشه ای برای بررسی خطرات تکفیر تشکیل شود.  
این عالم مصری افزود: شبکه ای تلویزیونی راه اندزای شود که علما و اندیشمندان قوم در آنجا حضور یابند چرا که جاهلان به دنبال ایجاد فتنه هستند.
هلباوی تصریح کرد: شیخ شلتوت از جمله مشهورترین علمایی بود که خواستار وحدت بیشتر مذاهب اسلامی شد و گام های عملی برداشت و مشارکت خود را با اتباع شیعه بیشتر کرد.
وی افزود: امروز در الازهر نیز با چنین مسائلی مواجه هستیم و باید تلاش کنیم، اجازه ندهیم تحت عنوان جریان وهابیت، مذهبی را علیه مذهب دیگری بشورانند.
این عالم مصری تصریح کرد: باید کمیته های راهکارهای برون رفت اسلام از تکفیر تشکیل شود و فقط نباید به برگزاری اجلاس ها اکتفا شود.
هلباوی افزود: افزایش ارتباطات در جهان اسلام موجب می شود  آگاهی امت نسبت به خطارت جریان تکفیری بیشتر شود.
وی تصریح کرد: جنبه های سیاسی دینی مذاهب را باید در برابر توطئه های آمریکا فعال کرد و فقط در قطر نیست که نیروهای بیگانه حضور دارند و باید با آنها مقابله کنیم، بلکه با همه بیگانگانی که در کشورهای اسلامی حضور دارند،‌باید مقابله شود.
منبع: حوزه
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.