تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اسطوره بسکتبال دنیا چگونه مسلمان شد؟

به گزارش ادیان نیوز، فردیناند لوییس آلسیندور جی.آردر ۱۶ آوریل سال ۱۹۴۷ در منهتن نیویورک چشم به جهان گشود . وی پس از پذیرفتن دین اسلام در سال ۱۹۷۱ همانند مشت زن معروف محمد علی کلی نام خود را به کریم عبدالجبار تغییر داد.
کریم عبدالجبار درباره نحوه مسلمان شدنش گفت: زمانی که در دانشگاه «یو.سی.ال.ای» مشغول تحصیل بودم، زندگینامه مالکوم ایکس فعال مسلمان آمریکا را خواندم. بعد از آن شروع به تحقیق و بررسی درباره دین اسلام کردم و در نهایت مسلمان شدم. اسطوره بسکتبال دنیا ادامه داد: قرآن ما را به صلح و انجام کارهای خوب و احترام گذاشتن به همدیگر دعوت می‌کند.
کریم عبدالجبار در دوران بازیگری حرفه ای ۳۸٫۳۸۷ امتیاز به نام خود ثبت کرد که تا به حال کسی در NBA به رکورد بی نظیر او دست نیافته‌است. ۶ بار به عنوان بهترین بسکتبالیست NBA شناخته شده‌است و بعد از سپری کردن ۲۰ فصل در سال ۱۹۸۹ از دنیای حرفه ای بسکتبال خداحافظی کرد، سپس به عنوان تمرین دهنده و نویسنده در دنیای بسکتبال و بازیگری در خارج از دنیای بسکتبال مشغول گشت.
یکی دیگر از افتخارت وی بازی در فیلم سینمایی بازی مرگ و همبازی شدن با استاد بروس لی می باشد، او سالها شاگرد بروس لی در هنر رزمی «جیت کان دو» بود.
منبع: مشرق
شاید دوست داشته باشید