هشدار مقامات آمریکایی به نتانیاهو

به گزارش ادیان نیوز، بعد از آنکه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که منتظر رئیس‌جمهور بعدی آمریکا می‌ماند تا اینکه بتواند با وی به یک توافق نظامی بهتر دست پیدا کند، واشنگتن به نتانیاهو اعلام کرد که بسته کمک نظامی آمریکا به اسرائیل را امضا کند زیرا با ورود رئیس‌جمهور بعدی آمریکا به کاخ سفید، توافق بهتری در این زمینه حاصل نمی‌شود.
 
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش کرد، بعد از سه دوره مذاکره بین آمریکا و رژیم صهیونیستی، مذاکرات درباره بسته جدید کمک نظامی آمریکا به تل‌آویو به بن بست رسید زیرا دو طرف تلاش می‌کنند تا برای یکدیگر قلدری کنند.
 
طبق این گزارش، بعد از آنکه نتانیاهو در نشست روز یکشنبه (دیروز) با کابینه اعلام کرد که اگر نیازهای امنیتی اسرائیل محقق نشود، توافق نظامی با آمریکا را امضا نمی‌کند و در عوض منتظر ورود رئیس‌جمهور بعدی آمریکا به کاخ سفید در سال ۲۰۱۷ می‌شود، مقامات ارشد آمریکا در واکنشی تؤام با خشم هشدار دادند که اوضاع بودجه‌‌ آمریکا با ورود رئیس‌جمهور جدید این کشور نیز بهبود نمی‌یابد و اسرائیل با رئیس‌جمهور جدید آمریکا نیز به توافق بهتر دست پیدا نخواهد کرد.
 
یکی از مقامات ارشد آمریکا به هاآرتص گفت: «حتی در این شرایط که با جو پرچالش بودجه دست و پنجه نرم می‌کنیم، تعهد دولت کنونی آمریکا به امنیت اسرائیل طوری است که ما آمادگی امضای یادداشت تفاهم با اسرائیل را داریم که این تفاهمنامه متشکل از بزرگترین تعهد کمک نظامی به هرکشوری در تاریخ آمریکا است».
 
وی ادامه داد: «به طور قطع اسرائیل در صورتیکه از چنین تعهدی ناراضی است، به صورت آزادانه می‌تواند برای نهایی کردن یک یادداشت تفاهم جدید، منتظر دولت بعدی آمریکا باشد اما هشدار می‌دهیم که بعید است که جو بودجه‌ای آمریکا در یکی دو سال آینده بهبود یابد و اسرائیل به طور قطع، رئیس‌جمهوری متعهدتر از رئیس جمهور کنونی آمریکا به امنیت اسرائیل نخواهد یافت».
 
یادداشت تفاهم امنیتی کنونی که ۱۰ سال پیش بین آمریکا و تل‌آویو به امضا درآمد پایان سال ۲۰۱۸ منقضی می‌شود. در نتیجه این یادداشت تفاهم، آمریکا ظرف یک دهه ۳۰ میلیارد دلار کمک امنیتی به رژیم صهیونیستی کرده است. در جریان نشست ماه نوامبر اوباما و نتانیاهو در کاخ سفید، دو نفر آغاز مذاکرات جدید در خصوص یادداشت تفاهم امنیتی جدید برای ۱۰ سال بعدی را اعلام کردند.
 منبع: فارس
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.