جلسه پرسش و پاسخ دینی به صرف چای در ملبورن

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از گاردین، یک زن محجبه استرالیایی در اقدامی جالب برای ترویج دین اسلام، جلسات «پرسش و پاسخ دینی» در کافی‌شاپ خود برگزار می‌کند.
حنا عصافیری، زن محجبه استرالیایی به همراه زنان محجبه دیگر، هر دو هفته یکبار با پذیرایی از مردم در کافه ملبورن، جلساتی با عنوان «سئوال پرسیدن از یک مسلمان» برگزار می‌کنند.
هدف از برگزاری این جلسات که به صرف چای برگزار می‌شوند، پاسخ دادن به سئوالات غیرمسلمانان در خصوص حجاب و دین اسلام است.
عصافیری در مصاحبه با خبرنگاران گفته است: ما به تمامی سئوالات با صراحت پاسخ می‌دهیم و از دادن هیچ جوابی به مردم طفره نمی‌رویم. البته احترام متقابل در این ملاقات‌ها امری ضروری است. آن‌ها با احترام سئوالات خود را راجع به ویژگی‌ها و علل پوشیدن حجاب می‌پرسند و ما جواب می‌دهیم. هدف ما از این اقدام شکستن تفرقه‌ها در این محیط ساده و صمیمی است. تفرقه‌هایی که نه تنها قصد دشمن جلوه دادن اسلام، بلکه به حاشیه راندن زنان مسلمان را دارد.
حنیفه دین ، خبرنگار زنی که در این جلسات پرسش و پاسخ شرکت کرده، با مفید خواندن این جلسات، عنوان کرده که شرکت در این ملاقات‌ها می‌تواند خلائی را که معمولا رسانه‌های غربی به آن نمی‌پردازند پر کرده و به زنان مسلمان و محجبه این فرصت را می‌دهد تا صدای خود را به گوش دیگران رسانده و درباره دین و ایمان و فرهنگ خود صحبت کنند.
منبع: حوزه
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.