تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

امپراتوری جدید وهابیون در خاورمیانه

به گزارش ادیان نیوز، در چند سال گذشته، ترکیه و عربستان سعودی، یک امپراتوری وهابیت جدید را در خاورمیانه خلق کرده اند و در این زمینه، افراطی های تکفیری را مجهزکرده اند، اخوان المسلمین را به کار گرفته اند و گروه تروریستی القاعده را نیز به میان خود راه داده اند.
جردن داف، ویراستار سایت وترنز تودی و ملوان بازنشسته آمریکا معتقد است: ” ترکیه و عربستان پروژه های خود را برای یک دنیای حیرت آور یعنی امپراطوری جدید وهابیت یا دولت اسلامی، آشکار کرده اند، این دولت همانند سازمان تروریستی داعش (عروسک خیمه شب بازی) نیست، بلکه یک دولت واقعی با یک میلیون مرد یونیفورم پوش، با در اختیار داشتن بیش از سه هزار جنگنده مدرن و سلاح های هست های است.”

داف در ادامه خاطر نشان می کند که اگر آنکارا و ریاض بتوانند در طرح های خود موفق شوند، منطقه به شکل خلافت در خواهد آمد که در آن اوضاع اوضاع دولت ملت های کوچک و اقلیت هایی مانند کردها، اسفناک خواهد بود.
این بازنشسته نیروی دریایی آمریکا با اشاره به اینکه جنگ در حال حاضر نیز در حال وقوع است می افزاید: ترکیه در سوریه درگیر شده و بر سر کردهای داخل این کشور بمب می ریزد. نه بر سر کردهایی عضو پ  ک  ک بلکه این جنگ با کردهایی با نام ی پ گ است که متحد آمریکا در جنگ با داعش اند. ترکیه با فرستان ۱۵۰۰ سرباز به داخل عراق برای حفاظت از موصل پایتخت داعش در صلاح الدین، عملا به عراق هجوم آورد… ترکیه مداوما یونان را با ادامه نقض حریم هوایی این کشور و ادعاهای متخاصمانه بر سر برخی از جزایر یونان، تهدید می کند. آنکارا در حال آماده شدن برای جنگ با ایران است، به صورت نژاد پرستانه ای مرزهای مشترکشان با کردها را پاکسازی می کند و همچنین در قطر پایگاه نظامی در حال ساخت دارد تا عملیات های نظامی اش را از آنجا نیز فعال کند.

در ادامه نویسنده خاطر نشان می کند که علاوه بر این ترکیه یک عمل خصمانه ای دیگری را با سرنگون کردن سوخو ۲۴ روسیه در ۲۴ نوامبر، علیه روسیه نشان داد. به طور خلاصه، رهبر دمدمی مزاج ترکیه، شعله های آتش را در این منطقه چندپاره شده جنگی برافروخته است.
افزون بر این، شاخک های ترکیه به سمت اروپا نیز نشانه رفته اند. دولت اردوغان درباره باج خواهی کردن از بروکسل (محل استقرار اتحادیه اروپا) به خاطر بحران جاری پناهندگان، به خود شک راه نداده است: اردوغان، آلمان مرکل را به ویرانه ای تبدیل کرده، مرکلی که محبوبیتش در پایین ترین حد در سال های اخیر قرار گرفته است.
داف تاکید می کند که به هر حال آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که ارتش ترکیه، بالغ بر ۱۸ هزار سرباز را در مرزهای سوریه مستقر کرده، در همان حال ۲۵۰ هزار نیروی نظامی ذخیره، آماده حرکت به سمت سوریه و عراق در طول ۳۰ روز هستند. زمانیکه ترکیه بتواند به سوریه و عراق از شمال حمله کند، عربستان سعودی نیروهای مسلح خود را از جنوب وار منطقه خواهد کرد. اما آیا این بدان معناست که عراق و سوریه، قربانی آنکارا و ریاض خواهند شد؟ این اقدام در میان پیشروی های ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه، بسیار غیرمحتمل به نظر می رسد.

اگر چه توپخانه ترکیه مناطق اعزاز را زیر آتش دارد، نیروهای دموکراتیک سوریه (اس دی اف)، به پیشروی خود به سمت شهر ادامه می دهند.
یکی از فرماندهای ی پ گ در روز شنبه درمصاحبه با اسپوتنیک گفت: ” ترکیه به حملات توپخانه ای سنگنین خود علیه مواضع ی پ گ و نیروهای دموکراتیک سوریه ادامه می دهد. روستای مریمین، در نزدیکی اعزاز و عفرین، هدف حملات پرشمار ترک هاست. شهروندان در نتیجه بمباران ها در شرایط وخیمی به سر می برند.”
نیروهای ی پ گ و اس دی اف بر علیه شورشیان مسلح جبهه النصره و احرار شام تحت حمایت آنکارا، در حال نبرد هستند. در همان حال یکی از یگان های شبه نظامی وابسته ارتش سوریه، موفق شدند نیروگاه حرارتی را از دست داعش آزاد کنند. ارتش سوریه نیز بر منطقه ام تریکیه در الصفورا مسلط شد. پیشروی ها همچنان به سمت حما و رقه ادامه دارد و هدف بعدی آزادسازی فرودگاه نظامی طبقه در استان رقه است.
منبع: فرهنگ
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه