به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، این ویدئو نشان می‌دهد که محمد حسام عبدالرحیم، وزیر دادگستری جدید مصر طی مراسمی در شورای عالی دادگستری این کشور آیاتی از قرآن را غلط می‌خواند.   تاریخ این ویدئو به دهم ژانویه 2015(20 دی‌ماه 93) در مراسمی با حضور عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر […]

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، این ویدئو نشان می‌دهد که محمد حسام عبدالرحیم، وزیر دادگستری جدید مصر طی مراسمی در شورای عالی دادگستری این کشور آیاتی از قرآن را غلط می‌خواند.
 
تاریخ این ویدئو به دهم ژانویه 2015(20 دی‌ماه 93) در مراسمی با حضور عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در مقر شورای عالی دادگستری مصر برمی‌گردد.
وزیر دادگستری جدید مصر که در آن زمان ریاست شورای عالی دادگستری این کشور را بر عهده داشته است، هنگام خواندن آیاتی از قرآن از روزی متن سخنرانی، آن را غلط می‌خواند!
محمد حسام عبدالرحیم در این مراسم با خواندن آیه 227 سوره شعراء:«وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ: و كسانى كه ستم كرده‏‌اند به زودى خواهند دانست به كدام بازگشتگاه برخواهند گشت» به جای واژه «الذین»، «الذی» می‌گوید، در آیه  8 سوره آل عمران:«رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً: پروردگارا پس از آنكه ما را هدايت كردى دلهايمان را دستخوش انحراف مگردان و از جانب خود رحمتى بر ما ارزانى دار» حرف تاء در کلمه «تُزغ» را به جای مضموم‌‌خواندن، با فتحه «تَزغ» می‌خواند و به جای ساکن‌خواندن حرف «ن» در واژه «لدنک» آن را مشدد می‌خواند و در نهایت پس از قرائت آیات به جای «صدق الله العظیم»(شیوه معمول اهل تسنن پس از خواندن قرآن که در بین شیعیان به «صدق الله العلی العظیم» رایج است)، «صدق رسول صلی الله العظیم» می‌خواند.
منبع: ایکنا