نظر علماء اهل سنت پیرامون توان موشکی ایران

به گزارش ادیان نیوز، در پی واکنش صریح و انقلابی مقام معظم رهبری در جمع مداحان اهل البیت به اظهاراتی که توان موشکی کشور را زیر سوال می برد علماء اهل سنت استان سیستان و بلوچستان نیز به حسب وظیفه شرعی خود مبنی بر دفاع از کیان جمهوری اسلامی وارد گود شده و موضع گیری کرده اند که به شرح ذیل می باشد:
مولوی کریم زائی: نباید کشور را از سلاح های بروز محروم کنیم
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفتگو با سنت نیوز پیرامون نیاز کشور به تجهیز نظامی روزافزون در مقابل دشمنان ایران و اسلام اظهار داشت: اینکه می گوییم میبایست به مجهز ترین ادوات جنگی مجهز شویم عین متن قرآن است.
مولوی عبد الصمد کریمزائی در ادامه افزود: هنگامی که قرآن کریم در سوره انفال آیه ۶۰ خطاب به مومنین می فرماید« هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید!» هیچ جای تعللی برای تقویت روز افزون لشکریان اسلام باقی نمی ماند.
وی در ادامه افزود: در دین مبین اسلام هنگام مواجه با دشمن می بایست در مرحله اول با گفتمان و دیپلماسی سعی در حل و فصل معزل نمود در مرحله دوم و در صورتی که گفتمان به شکست خورد دشمنان به وسیله گفتگو قانع نشدند و هجوم به مسلمانان آوردند قرآن اجازه دفاع تمام عیار با تمام امکانات را صادر کرده است.
مولوی کریم زائی با اشاره به لزوم تجهیز کشور با صلاح های روز و کار آمد اظهار داشت: نباید کشور را از سلاح های بروز و کار آمد محروم کنیم زیرا در هنگام نیاز بتوانیم در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی نماییم.
مولوی قریشی: بخدا قسم اگر موشک می داشتیم صدام جرات حمله به ایران را نداشت.
امام جمعه اهل سنت فنوج در گقتگو با سنت نیوز در خصوص حکم شرعی استفاده از سلاح های جنگی بروز در مقابله با دشمنان اظهار داشت: دین مبین اسلام استفاده از هر سلاحی که منع شرعی ندارد و موجبات بازدارندگی دشمنان را فراهم می کند اجازه داده است.
مولوی سید علی قریشی در ادامه افزود: بخدا قسم؛ اگر ایران اسلامی قبل از جنگ تحمیلی مجهز به سلاح های پیشرفته ای از قبیل موشک می بود صدام جرات حمله و تجاوز به خاک ایران اسلامی را پیدا نمی کرد.
وی افزود: کسانی که صحبت از ناکارآمدی موشک ها می کنند از جان و تن خود می ترسند؛ از آمریکا می ترسند؛ سپاه و ارتش آماده جانفشانی هستند و با تمام قوا ایستاده اند من و شما چرا می ترسیم.
وی افزود: هر کسی که گفته است ما نیازی به موشک نداریم و با صرف گفتمان مسائل حل شدنیست به عقیده بنده آن شخصی ترسو و هزیان گوست.مولوی قریشی در خصوص گفتمان محض بدون تکیه به توانمندی نظامی بیان داشت: در مقابل دشمن گفتمان بدون تکیه به توان نظامی هرگز موثر نخواهد بود و هر کس که بر این باور باشد از متن قرآن ناآگاه است.
مولوی قریشی با اشاره به دشمنی یهودیان و عده ای از مسیحیان از بدو تولد نبی مکرم اسلام(ص) تاکنون خاطر نشان کرد: دشمنی یهودیت و متحدان مسیحیشان از بدو ولادت پیامبر اسلام تا کنون بوده و خواهد بود و ما می بایست برای مقابله با این دشمنان آمادگی خود را بالا ببریم.
مولوی صمدانی: همچون حضرت ابراهیم در صورت شکست گفتگو ، شیطان را سنگباران کنیم
امام جمعه بگ قصر قند در گفتگو با سنت نیوز در خصوص ضرورت بکارگیری گفتمان و ابزار آلات مدرن جنگی در مواجه با ایادی کفر و دشمنان جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اگر ما توان دفاعی خود را افزایش دهیم به چایگاهی خواهیم رسید که دشمنان به جهت قدرت نظامی ما مجبور به مذاکره در چهار چوب منطق می شوند و توان زور گویشان را مدیریت می کنیم.
مولوی عبد الخبیر صمدانی فر در ادامه افزود:اگر ما توان دفاعی و بازدارندگی نداشته باشیم در مذاکره هم ضعیف می شویم و مجبور به تن در دادن به خواسته های نامشروع دشمنان می شویم.
وی افزود: واقعیت اینست که اگر ما توان موشکیمان را از دست بدهیم دشمنان زیادی داریم که قصد جانمان را دارند و به همین جهت بسیار مهم ضرورت حفظ و تقویت بنیه موشکی کشور یک ضرورت عقلی و شرعیست.
مولوی صمدانی فر افزود: زمانی به برد برد واقعی می رسیم که پشتوانه ای قابل اعتماد داشته باشیم که دشمنان ما را مجاب کند تا به حرف هایمان گوش دهند و به ما بی محلی نکنند.
مولوی صمدانی فر با بیان اینکه بدون توان نظامی قدرتمند یقینا ما در همه جنبه ها شکست خورده میدانیم اظهار داشت: همان گونه حضرت ابراهیم(ع) در اوج فشار روحی و روانی ابلیس ملعون در مسیر حرکت برای قربانی کردن حضرت اسماعیل (ع) علاوه بر گفتگو با ابلیس هیبت شیطان را به سنگباران به نابودی کشاند ما نیز می بایست با آمادگی کامل و گفتمانی الهی شیاطین این دوران را به زانو در آوریم و در صورتی که لجاجت کردند از رو برو شدن با آنها نترسیم.
منبع: پایگاه سنت نیوز
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.